יום שישי , מרץ 5 2021

הולכים לבית המשפט: קליר וואן תובעת את שור בגין שימוש לא חוקי בפטנטים

הולכים לבית המשפט: קליר וואן תובעת את שור בגין שימוש לא חוקי בפטנטים, AVmaster

האם פרשת ריגול מסחרי בשוק ה-proAV נחשפת מול העיניים? קליר וואן (ClearOne) הגישה כתב תביעה לבית המשפט המחוזי במחוז הצפוני של אילינוי בארצות הברית כנגד שור (Shure) בגין שימוש לרעה בסוד מסחרי והפרת פטנטים.

לטענת קליר וואן שור הצליחה לשים ידה על הסודות המסחריים שלה, כולל אלו המתייחסים למוצרי מערך המיקרופונים בתצורת אלומה (Beamforming Mic Array) שלה, למיקרופונים אלחוטיים ולמיקסרים בשוק ה-DSP, והיא ניצלה את הסודות שהשיגה כדי להתחרות מולה באופן בלתי הוגן בשוק וכדי לפגוע במכירות שלה.

בנוסף, טוענת החברה, כי שור הפרה בכוונה אחד מהפטנטים שלה כדי לייצר ולמכור מוצרים תוך שימוש במעבד אותות דיגיטליים שיודע לבטל הדהודים, ובו משתמשת קליר וואן גם במערך המיקרופונים שלה.

מדובר בסיבוב נוסף בין שתי החברות. מוקדם יותר השנה ניסתה שור להוכיח שהפטנט המדובר כבר אינו בתוקף, אך נכשלה בוועדת הפטנטים.

בשור דחו את התביעה על הסף בטענה ובנוסף טענו שההחלטה של הוועדה אינה תקנית ונכונה. "האשמות אלו הן פשוט עוד ניסיון לשבב את הערוץ. כמו במקרים קודמים, אנחנו מאמינים שהפטנטים המדוברים כבר בטלים ולא בוצעה הפרה. אנחנו נמשיך להיאבק בטענות של קליר וואן בתביעה החדשה. החברה שוב מנסה להשתמש בבית המשפט כדי להתמודד עם הכישלון שלה לחדש ולספק פתרונות יעילים לשוק", אמר מרק ברונר, סגן נשיא תאגידי בשור.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל