המהפכה הרגשית בעידן המציאות הוירטואלית

אמנם הציוד הנפוץ היום עוד לא ממש 'מספק את הסחורה' ואפילו מחוויר לעומת הציפיות והדיבורים על איך העולם עומד להשתנות, אבל זה כבר ממש כאן וגם אילוצים טכנולוגיים כמו רוחב פס, המעכבים את יישום הטכנולוגיה, לא יעצרו את שילוב המציאויות- האמיתית והוירטואלית

מעבר ל FUN של המציאות המדומה, אותה יכול כל ילד לחוות בקניון הקרוב לביתו, טכנולוגיית המציאות המדומה תיצור סביבות שתיראנה מציאותיות לחלוטין בתחומים הכי 'רציניים' בחיינו; טיפולים רפואיים, טיפול בפוסט-טראומה באמצעות 'שיחזור' סיטואציות שהשאירו סימנים, שימושים רבים בענפי ספורט מגוונים לטובת אימון, דיוק ושיפור תוצאות ועוד תחומים רבים נוספים. ברגע שהאנושות תאמץ את המציאות הוירטואלית, היא תהפוך ככל הנראה להיות חלק ממנה. 

מציאות וירטואלית, AVmaster מגזין המולטימדיה

המציאות הווירטואלית תסייע לנו לנהל את התגובות הרגשיות שלנו- האם אינני קשוב לסבלם של בעלי החיים או אוכלוסייה מסוימת בעולם? נושאים שונים עליהם אני שומע באופן תדיר בחדשות. המציאות הוירטואלית תאפשר לי 'להיכנס' לעולמם ולחוות את תחושותיהם ובכך לייצר אמפתיה ומי יודע… כנראה גם לפעול בעולם ה'אמיתי'.

מהצד השני קיים סיכון דומה לכל טכנולוגיה או מדיה אותה אימצה האנושות- האינטרנט משמש לכלי תקשורת משמעותי גם בכיוונים של לוחמה פסיכולוגית, איומים, ואלימות. גם התוצאות החברתיות של תכניות הריאליטי אשר שטפו את העולם בעשור וחצי האחרונים, התחילו כרעיון של דינאמיקה חברתית והפכו להיות קרבות גלדיאטורים עבור הצופים.

המציאות הוירטואלית עלולה בקלות להפוך למקום שבו אני חי חיים של מישהו אחר- אולי של איש עשיר או מפורסם שקשוב מעט מאוד לאחרים. אי אפשר לצפות לאילו שינויים זה יביא מה שכנראה בטוח זה שמדובר בעוד תהליך 'אימוץ' ארוך ומורכב אשר יגביר את הסחות הדעת שלנו באופן משמעותי. 

מציאות וירטואלית, AVmaster מגזין המולטימדיה

תהליך אימוץ הטכנולוגיה 'יתנהג' כמו קודמיו- העשירים יוכלו להרשות לעצמם ליהנות ראשונים ועם ייצור המוני, תגיע הטכנולוגיה לכלל האוכלוסייה. אבל המקרה הזה קצת טריקי- האם חלק מהאוכלוסיה החזקה תוכן לטעון שיש לעניים גישה לטיסות לחו"ל, מסיבות וחיי מותרות בעולם הווירטואלי… ולכן שיהיו בו. 

המציאות האמיתית תגלה לנו כבר 

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל