שבת , דצמבר 4 2021

ולנס וצ'ק פוינט הישראליות משתפות פעולה בפיתוח פתרונות אבטחת סייבר מתקדמים לתעשיית הרכב

ארגון התקינה HDBaseT, אשר הקימה חברת ולנס במטרה לקדם ולהטמיע את הטכנולוגיה שלה במגוון רחב של שווקים ומוצרים, הכריז היום על הקמתה של קבוצת עבודה בתחום אבטחת סייבר אשר תגדיר את האפיונים הנדרשים לפתרונות סייבר מתקדמים לאבטחת המכונית המחוברת. בכך, צפויה טכנולוגיית HDBaseT Automotive להפוך לתקן הראשון בתעשייה שכולל אבטחת סייבר.

צ'ק פוינט, מובילה עולמית בפיתוח פתרונות אבטחת סייבר, הצטרפה לארגון HDBaseT ותוביל את קבוצת העבודה בתחום אבטחת הסייבר בארגון. ארגוס, חברת אבטחת הסייבר הפרטית הגדולה ביותר בעולם בתחום הרכב, מצטרפת אף היא לארגון HDBaseT ולקבוצת העבודה החדשה.

טכנולוגיית HDBaseT Automotive הינה תשתית אמינה ובטוחה לשימוש עבור חיבוריות לתחום הרכב. זו הטכנולוגיה היחידה המאפשרת להעביר נתונים בהיקף של עד שישה ג'יגה ביט, הכוללים אודיו, וידאו, דאטה, USB ועוד, על גבי זוג חוטים (UTP) בודד, ללא סיכוך והיא תייעל בצורה משמעותית את החיבוריות ברכב. קבוצת העבודה החדשה שהוקמה תשתף פעולה עם קבוצת העבודה האמונה על הגדרת התקן HDBaseT Automotive, בה חברות יצרניות רכב (OEM's) ומובילות עולמיות בתחום הטכנולוגיות לרכב (Tier 1's), בהן: ג'נרל מוטורס, דיימלר, דלפי, מיצובישי אלקטריק, LG, סמסונג, סילורה R&D, לאוני, TE, NXP, Molex ו-ולנס.

"בשנה החולפת, ארגון HDBaseT הביא לשורותיו שחקנים משמעותיים בתחום הרכב העולמי. הצטרפותן של צ'ק פוינט וארגוס לארגון , תאפשר פיתוח של פתרון טכנולוגי בטוח וטוב יותר לתחום החיבוריות ברכב. שיתוף הפעולה הזה מרים את הרף בתעשייה בכל הנוגע לאבטחת סייבר ברכבים וארגון HDBaseT גאה להוביל את התהליך הזה", אמר אריאל סובלמן, נשיא ארגון HDBaseT.

"כלי הרכב כיום פועלים באמצעות מגוון עצום של בקרים אלקטרוניים המכילים מיליוני שורות קוד החשופות לאיומי סייבר. לצערנו, ראינו כיצד האקרים יכולים להשתלט מרחוק על רכבים אוטונומיים ועלולים לסכן את הנהגים והולכי הרגל בדרכים. היום, יותר מאי פעם, אבטחה לחיבוריות ברכב היא גורם קריטי ועליה להיות מיושמת כבר משלבי תכנון רכבי העתיד. זו הסיבה שצ'ק פוינט מרחיבה את היצע פתרונות אבטחת הסייבר המובילים שלה גם לתחום הרכב ותוודא שכל המערכות הקריטיות הללו נמצאות תמיד צעד אחד לפני האיומים", כך לדברי אמנון ברלב, נשיא צ'ק פוינט.

דרור ירושלמי, מנכ"ל ולנס: "ולנס מאמינה בקידום ופיתוח בלתי פוסק של הטכנולוגיה שלה, וכך אנו פועלים, גם עם הטכנולוגיה לתחום הרכב, HDBaseT Automotive. אנו שמחים לשתף פעולה עם צ'ק פוינט וארגוס במטרה להמשיך ולחזק את אבטחת הסייבר לתחום המכונית המחוברת עם HDBaseT ולספק ללקוחותינו פתרון טכנולוגי אמין ויציב לשנים הבאות".

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל