יום שישי , אוגוסט 14 2020

חדרי הבקרה לפי אבדור מערכות

כ 50 יועצים, אדריכלים ומנהלי פרויקטים השתתפו באירוע של חברת 'אבדור מערכות' ושמעו על האבולוציה של חדרי הבקרה, מימי ה"שייכות" למגזרי הביטחון והצבא בלבד, ועד המעבר שלהם למגזרים נוספים בהם נוצר הצורך עליו ענו היצרניות

גקי חבר-מנהל מכירות אבדור
ג'קי חבר, מנהל מכירות, אבדור (צילום - אבדור)

חדרי בקרה הפכו להיות חלק אינטגראלי של מוסדות וחברות שבעבר לא היו זקוקים למימוש זה. הביקוש מייצר מפגשים רבים בין נציגי אבדור מערכות לאדריכלים ויועצים רבים שזקוקים בעצמם לייעוץ מומחה בתחום הנישתי. עם קילומטראג' של כ 30 שנה בנישה, אבדור מערכות החליטה להפיק יום עיון המוקדש לנושא בו יינתן מענה וכלים לטיפול בפרויקטים מסוג זה. 

ג'קי חבר, מנהל המכירות באבדור פתח והציג את מבנה קבוצת החברות של אבדור מערכות, ואת תרומתן לעולם הטכנולוגיה בארץ ובעולם. ג'קי גם סקר את הפרויקטים הבולטים בתחום חדרי הבקרה אשר בוצעו על ידי אבדור מערכות.

יוסי ספיר-מנכל, אבדור מערכות
יוסי ספיר, מנכ"ל אבדור מערכות (צילום - אבדור)

יוסי ספיר, מנכ"ל אבדור מערכות, פירט על הרבדים החשובים בתכנון חדרי הבקרה, תוך שהוא מתמקד בחשיבות בניית הממשקים בין המפעיל לכלים הטכנולוגיים, הציוד הנחוץ, סביבת העבודה, ואף הריהוט, כפרמטרים משמעותיים ליצירת חדר בקרה מנצח. 

רוברטו רפאלי מנהל הפיתוח מחברת Erich Keller AG, יצרנית מובילה של שולחנות לחדרי בקרה הממוקמת בשוויץ. סקר את הגורמים הארגונומיים ומשמעותם ליעילות המפעיל, יעילות הארגון ורווחיו תוך הצגת סטטיסטיקות וסטנדרטים עולמיים בתחום (תקני ISO שונים). 

רוברטו רפאל, Erich Keller AG (צילום - אבדור)

שום חדר בקרה אינו שלם ללא תוכנה חזקה

מה שמאפשר עבודה יעילה ונוחה הגורמת להכל לפעול בהרמוניה, היא תוכנה מותאמת ויציבה. טל בראור, מנכ"ל חברת אוקטופוס, מובילה בתחום טכנולוגיות תוכנת בקרה ופיקוד בישראל, שיתף את האורחים כיצד אוקטופוס פועלת יחד עם משתמש הקצה לפי מתודולוגיה סדורה בדרך לבגדרת אופי הפעילות של חדר הבקרה המותאם בדיוק לצרכי הארגון. 

טל בר-אור-מנכ"ל אוקטופוס
טל בר אור, מנכ"ל אוקטופוס (צילום - אבדור)

האירוע נגע בנושאים רבים ולמרות שמו – "עיצוב חדר בקרה", המידע והסטנדרטים שהוצגו ניתנים ליישום בפרויקטים עסקיים רבים אחרים.