"הצפי הוא כי אלפי בתי עסק יחויבו להתקין מערכת אלו ולהיערך בהקדם כחלק מאסטרטגיית היציאה מהמשבר", אומר אביב ברוסילובסקי, מנכ"ל טכום אלקטרוניקה הפועלת מעל ל-20 שנים בארץ ובעולם בתחום האינטגרציה, מערכות ציוד אודיו-וידאו ויצרנית עמדות מרצה חכמות. 

אביב ברוסילובסקי, טכום אלקטרוניקה

אביב ברוסילובסקי, מנכ"ל טכום אלקטרוניקה (צילום - יח"צ)

טכום הכריזה לאחרונה כי תתחיל לשווק ולהתקין מערכות חכמות אשר סורקות את טמפרטורת הגוף בזמן אמת, כחלק מאסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה. המערכות מבוססות אינפרא אדום ומסוגלות לסרוק מספר רב של אנשים ולמדוד את חום גופם תוך שנייה אחת בלבד ברמת דיוק גבוהה ביותר.

המערכות החכמות למדידת חום הגוף אשר מסוגלות לסרוק מספר רב של אנשים בו זמנית, ייושמו בישראל בעקבות חבירה של טכום אלקטרוניקה לחברת DIXION (דיקסיון) הגרמנית המייצרת ציוד רפואי מזה עשרות שנים לגופים המובילים בעולם. 

ברוסילובסקי: "התפשטות נגיף הקורונה בעולם תחייב בקרוב מדינות רבות להתקין מערכות למדידת חום הגוף בכניסה למתחמים ציבוריים, ממשלתיים, מוסדות חינוך והשכלה גבוהה, קניונים, מרכולים, בנייני משרדים ועוד. המערכת החכמה של DIXION  מסוגלת למדוד את חום גופם של מספר רב של אנשים בו זמנית ובתוך שנייה אחת ובכך מאפשרת מעבר מהיר של תנועת האנשים מבלי ליצור צווארי בקבוק מיותרים בכניסות ובמעברים. המערכות והניטור מחוברים למערכי בקרה והתראה פנימיים ומאפשרים שליטה וניהול מרחוק וללא מגע יד אדם." 

בשונה ממערכות אשר מפותחות רק כיום כתגובה למגיפה, המערכות של חברת DIXION עובדות בהצלחה כבר שנים רבות ועברו טבילות אש משמעותיות במהלך התפרצות מגיפות הסארס בשנת 2003 והאבולה בשנת 2014, כך שלמגיפת הקורונה מגיע הפתרון עם ניסיון תפעולי מוכח. מערכות סריקת חום הגוף מתוצרת DIXION מותקנות בטרמינלים בשדות תעופה רבים בעולם, בתי חולים, מבני ציבור ועוד.

תמונה - DIXION

ברוסילובסקי: "בהתאם לאסטרטגיית 'מתווה לחזרה מדורגת לעבודה ניתוח כלכלי בריאותי', אשר פורסמה על ידי הצוות הממשלתי בדגש על המשמעויות הכלכליות של הפעילות המצומצמת במקומות העבודה השונים, הוגדר ההיבט הבריאותי לתעדוף העסקים לחזרה לפעילות מיידית. עסקים אלו יצטרכו לבצע התאמות על מנת להבטיח את יכולתם להמשיך ולקיים את ההוראות למניעת התפשטות נגיף הקורונה וביניהן מדידת חום גוף. על העסקים תוטל חובת הוכחת השמירה על בריאותם של העובדים ומניעת ההדבקה. היערכות נכונה תהווה אבן דרך משמעותית לחזרה לשגרת עסקים שוטפת.

אנו פונים ללקוחותינו בארץ ובחו"ל בהצעה ליהנות מהזמנה מוקדמת של הפתרון על מנת להיערך בהקדם. התמהמהות בנושא עלולה להאריך את מצב הכלכלה המאתגר בעוד חודשים קריטיים. העובדים מבינים ששגרת היום במשרד בהחלט אפשרית, אולם מוטרדים מהחיכוך בכניסות ובמעברים לצד חוסר הוודאות לגבי בריאותם של שאר הנוכחים והפתרון של DIXION עונה על שתי הסוגיות הללו. לאור הצפי הגבוה לביקושים, המחירים עלולים גם הם לזנק. אני מעריך כי הלקוחות שיקדימו להזמין עד סוף חודש אפריל ייהנו ממחירים אטרקטיביים וזמני התקנה מהירים". 

 
Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG