יום שישי , ינואר 24 2020
דף הבית | כללי | כיצד חלל העבודה הדיגיטלי בדימנשן דטה משתנה לטובה עם הפתרון Habitat Soundscaping של פלנטרוניקס

כיצד חלל העבודה הדיגיטלי בדימנשן דטה משתנה לטובה עם הפתרון Habitat Soundscaping של פלנטרוניקס

סביבת עבודה פרודוקטיבית יותר עם Habitat Soundscaping (תמונה: Plantronics)

 

מחקר שביצעה השנה חברת אוקספורד אקונומיקס (Oxford Economics), ובו השתתפו 1,200 עובדים בכל הדרגות מחברות שונות ברחבי העולם, מצביע על כך שעבודה במשרד פתוח יכולה להוות בעיה רצינית. לפי המחקר, רק 6% מהעובדים יושבים במשרד משלהם, לעומת 80% בדרגי ההנהלה. קרוב ל-90% מהעובדים ציינו כי הם מרגישים שהמנהלים לא עושים מספיק כדי להפחית את הפרעות הרעש במשרד הפתוח. לא מעט עובדים היושבים בסביבה רועשת שכזו אף דיווחו על כוונות רציניות להתפטר.

המחקר, שנערך עבור פלנטרוניקס (Plantronics), נוגע הנקודה כאובה שמתברר שמדאיגה לא מעט חברות. אחת מהן היא חברת שירותי הייעוץ, המחשוב והאינטגרציה הדרום-אפריקאית דימנשן דטה (Dimension Data), המעסיקה כ-30,000 עובדים ברחבי העולם. זו הסיבה שהובילה אותה לחתום על חוזה מול פלנטרוניקס להתקנת הפתרון Habitat Soundscaping במשרדיה בניו-יורק.

הפתרון של פלנטרוניקס מתבסס על הטענה שגוף האדם מותאם לטבע, נמשך אליו ומרגיש בו נוח. לכן, רמקולים ומסכים המשולבים בקירות ובתקרות משרדים פתוחים יוצרים הדמיה של סביבה טבעית, בעזרת סרטונים וצלילים של נופים וטבע, כגון מפלי מים, עצים, ציפורים ועוד.

מערכת בקרה מבוססת ענן

בנוסף, מיקרופונים המוצבים באופן אסטרטגי מאפשרים לנתח את הרעשים באזורים שונים במשרד הפתוח. מערכת בקרה, הזמינה למנהלים באמצעות מחשוב ענן, מציגה את ניתוח המידע שאוספים המיקרופונים, כמו היכן מתרחשים דיבורים, והיא אף יכולה לשלוט בתגובה של מערכת הרמקולים לרעשים השונים על ידי הגברת או החלשת האפקטים באזורים שונים במשרד. כך, למשל, אם מספר עובדים מנהלים סיעור מוחות באזור מסוים במשרד הפתוח, הרמקולים באזור הזה יחלישו את עצמם, בעוד הרמקולים באזורים הסמוכים יוגברו כדי למנוע מהאוזניים של עובדים אחרים 'להתביית' על השיחה המתנהלת.

"שיתוף פעולה ותקשורת פתחה הם חלק מהתרבות הארגונית שלנו. הפחתת הסחות הדעת המקושרות באופן כללי עם משרד פתוח אינה רק הכרחית למען היעילות ושיתוף הפעולה, אלא גם כיוצרת בידול תחרותי בגיוס עובדים חדשים", אמר מיטשל הרשקוויץ, מנהל אסטרטגיית שוק בחטיבת חלל העבודה הדיגיטלי בדימנשן דטה.

"על מנת לגייס ולשמר עובדים מעולים – במיוחד בני דור המילניום ודור ה-Z – ארגונים צריכים ליצור סביבת עבודה מעולה המעודדת חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה בה בעת. פתרונות Habitat יסייעו לדימנשן דטה לעשות זאת וליצור יתרון תחרותי לשימור העובדים הטובים ביותר", ציין בו וויילדר, סגן נשיא ומנהל חטיבת Habitat בפלנטרוניקס.