המכללה האקדמית אשקלון היא כיום אחת המכללות הגדולות והחשובות בישראל. במכללה מתקיימים לימודים לתואר ראשון ושני בתחומי לימוד שונים כגון: מדעי החברה, מדעי הטבע והיהדות, כלכלה, מנהל עסקים, פסיכולוגיה, מחשבים ולוגיסטיקה.

המכללה הינה לקוחה ותיקה של חברת טכום אלקטרוניקה, כאשר החל משנת 2005 טכום סיפקה עמדות מרצה חכמות אור קוליות לעשרות כיתות במכללה לשביעות רצונם הן של הסטודנטים והן של צוות המכללה.

אתגרים

כחלק מתקופה מאתגרת זו, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובעולם, כאשר הלימודים הפרונטאליים עוברים ברובם ללימודים מרחוק ונראה כי ממילא העתיד טומן בחובו שילוב לימודים מרחוק כחלק משגרת לימודים חדשה, החליטה המכללה האקדמית אשקלון לצייד עשרות כיתות לימוד בציוד אודיו וידאו מתאים ללמידה מרחוק ולהפוך אותן לכיתות היברידיות – בהן ניתן ללמד וללמוד מרחוק. אתגרי הפרויקט בין היתר – בחינת הציוד המתאים והתקנתו לשביעות רצונם של הצוות הטכני וצרכי הסטודנטים, לוח זמנים צפוף ועמוס לקראת פתיחת שנת הלימודים ועבודה תחת מגבלות הסגר. 

תמונה - טכום

איזה פתרון הוגדר ויושם? ולמה?

הפתרון שהוגדר והוטמע בפרויקט כלל התקנת מערכת צילום איכותית ובעלת אבחנה גבוהה לצד פתרון שמע המותאם לחללים. שני אלה יחד עם מסך LED גדול, מאפשרים למרצים לתקשר עם הסטודנטים בבית ולהעביר את מערכי השיעור באופן הקרוב ביותר לדבר האמיתי. 

המערכות המשווקות ומותקנות על ידי טכום מאפשרות שיתוף בין קפסולות התלמידים הנמצאים בפועל בכיתה ובין אלה הלומדים מהבית. בכך מתאפשרת העברת שיעורים ארוכים ושוטפים בהם יכולים להשתתף כלל התלמידים. 

תועלות של עידן חדש

תועלת מרכזית קשורה למציאות החדשה בה כיתה 'היברידית' היא מגמה ברורה באופי הלמידה העתידית. מרצי המכללה האקדמית אשקלון יכולים להעביר הרצאה משולבת לקהל סטודנטים המגיע למכללה במקביל לאלה הלומדים מהבית. 

תועלת נוספת קשורה במציאות בה סגר נוסף יכול להיכפות עלינו בכל יום. בסגר הבא, המכללה האקדמית אשקלון תוכל להעביר הרצאה לכלל הסטודנטים הלומדים מהבית ולהעלות אותה לפורטל מאובטח ונגיש לסטודנטים שיוכלו לאתר ולצפות במגוון רב של שיעורים.   

הפתרון מבוסס מצלמת PTZ רובוטית באיכות FULL HD בעלת זווית רחבה המותאמת לכיתות היברידיות. תפעול המצלמה קל ואינטואיטיבי, אינו דורש הדרכה ומאפשר שימוש במצבים מוגדרים מראש (Presets) וצילום הלוח המחיק בכיתה בלחיצת כפתור מתוך פאנל השליטה בפודיום המרצה.  

בכדי לאפשר שמע איכותי מהכיתה הותקנו מיקרופונים מתוצרת OMNI של חברת SHURE האמריקאית, המאפשרים למשתתפים המרוחקים לשמוע היטב את המרצה וגם את הסטודנטים בכיתה. מסכי LED מקצועיים של חברת LG מאפשרים למרצה ולתלמידים בכיתה לראות את הסטודנטים המרוחקים ולמעשה להפוך את החוויה לכיתה אינטראקטיבית מלאה.

והכי חשוב - שביעות רצון לקוח

פנחס חליוה, מנכ"ל המכללה האקדמית אשקלון: "המכללה האקדמית אשקלון שמה לה למטרה להוביל את נושא הלמידה מרחוק ולהעניק את השירות המתקדם והטוב ביותר עבור הסטודנטיות והסטודנטים במכללה. אחת הדרישות של צוות המכללה היתה להצטייד בציוד איכותי ואמין, פשוט וקל לתפעול, על מנת שציוד זה ישמש נאמנה את באי המכללה וצוותו גם בעתיד, לאחר תקופת הקורונה."

שי כהן, ראש מינהל טכנולוגיות מידע ודיגיטל, המכללה האקדמית אשקלון: "החזון של הנהלת המכללה והצוות הטכנולוגי הוא ליישם פתרונות שיאפשרו למכללה לקיים את תוכנית הלימודים, ולאפשר המשכיות למידה אפקטיבית הן בהיבט הפדגוגי והן בהיבט הטכנולוגי. 

החשיבה על המשך העברת השיעורים ללא סיבוכים למרות אתגרי התקופה, לצד הרצון לתת מענה מלא לדרישות ציבור הסטודנטים, הסגל האקדמי והסגל המנהלי, מעידות על מכללה מובילה השואפת להמשיך ולהוביל את נושא הטכנולוגיה והחדשנות במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל. 

כעת, כלל הסגל האקדמי במכללה יכול להעביר שיעורים שלמים לנוחיותם על פי תקנות התו הסגול ואף מעבר לכך, לשמור על בריאותם של אנשי המכללה וציבור הסטודנטים, ליהנות מהעלאת תכנים ולהוביל עם הטכנולוגיה החדישה ביותר בתחום."

 

אביב ברוסילובסקי, מנכ"ל טכום אלקטרוניקה"תקופת הקיץ הינה תקופה עמוסה מאוד מבחינת טכום משום שכל המוסדות לחינוך ולהשכלה גבוהה משדרגים ובונים כיתות לקראת שנת הלימודים. על כן, היה זה מאתגר עבורנו לעבוד בלוח זמנים לחוץ מאוד ולשדרג עשרות כיתות במכללה, אך התוצאה המרשימה ושביעות רצון מקבלי ההחלטות והמשתמשים מהווים סיפוק גדול. שמחנו מאד לשתף פעולה עם צוות המכללה גם בפרויקט זה, ואנחנו גאים להוביל את תחום הכיתות ההיברידיות בישראל לאחר שבמהלך החודשים האחרונים ציידנו מאות כיתות ברחבי הארץ בציוד המתקדם מסוגו."

 

אודות טכום אלקטרוניקה

טכום אלקטרוניקה הינה החברה המובילה לפיתוח וייצור עמדות מרצה ומערכות אודיו-וידאו מקצועיות לאולמות הרצאה, כיתות לימוד, חדרי ישיבות ועוד, במשך למעלה מ-24 שנים.

החברה מתמחה בייעוץ ובפתרונות מולטימדיה, פתרונות אינטגרציה למערכות אודיו וידאו, ייצור עמדות מרצה אור-קוליות "טקפודיום", מחשוב, שליטה ובקרה, התקנת כיתות היברידיות ללמידה מרחוק, התקנה ומתן פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בפרויקטים עתירי ידע וטכנולוגיה לארגונים המובילים בארץ.

 
Share.

פורטל הידע AVmaster הוקם בשנת 2015 בשת"פ עם אנשים ומחשבים במטרה לקדם את תעשיית ה-AV המקצועי בארץ, האתר הוא זירת התוכן המובילה לעולם ה-Pro AV הארגוני מסחרי בישראל, בין לקוחותינו יצרנים, אינטגרטורים, יועצים ולקוחות קצה בתחומי ה-AV ובתחומים משיקים.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG