פיתוח חדש ילחם בניסיונות להונות את חברות ביטוח הרכב

פיתוח חדש של חברת Brigade Electronics ילחם בתביעות סרק כנגד חברות הביטוח. באמצעות מקליט דיגיטאלי נייד (MDR) יהיה ניתן למנוע מקרים בהם נגרם נזק למכונית במטרה להונות את חברות הביטוח: בין אם מדובר בפגיעה ממשית ברכב על הכביש (אפילו אם הנהג השני אינו חלק מההונאה), ונדליזם או אפילו תקיפה מכוונת של הנהגים

, AVmaster מגזין המולטימדיה

המערכת מאפשרת לעקוב אחרי הרכבים בזמן אמת באמצעות רשת תקשורת מהדור הרביעי, ופיד וידאו ברזולוציה גבוהה ומערכת GPS שתאתר את מיקומו של הרכב. ניתן להשתמש בעד שמונה מצלמות המורכבות על הרכב.

על פי נתונים של חברות הביטוח בארה"ב, הונאות ביטוח בתחום הרכב עולות כ-20 מיליארד דולר בשנה. ישנן מדינות כמו ניו-יורק ופלורידה בהן התופעה נרחבת במיוחד, בין היתר מכיוון שעל פי החוק המקומי, על הנהגים לא חלים דמי השתתפות עצמית, אך גם מכיוון שבמדינות אלו קיימת תנועה צפופה שמקלה על הרמאים לביים תאונות. 

באנגליה, שם ממוקמת Brigade Electronics, המצב אינו כה גרוע, אבל עדיין מדובר בנזקים של כמעט חצי מיליארד דולר בשנה. על פי דוברת החברה, מחיר המערכת נע בין 1,318$ לבין 2,150$, תלוי במספר הערוצים ובסוג הקישורית לרשת (Wi-Fi ו/או 4G). מחזור המכירות השנתי הוא כרגע 7,500 יחידות מדי שנה.

גם בישראל חברות הביטוח מנסות להילחם בתופעה, וההערכות הן שכלל הצרכנים נאלצים לשלם פרמיות גבוהות יותר בסכום כולל שמגיע עד ל-600 מילון ₪, הנזק המוערך מן התופעה לחברות הביטוח בישראל.

למרות שהמערכת המדוברת מתמקדת בהונאות ביטוח, קיימים פתרונות נוספים של חברות כגון DieselBoss (אלבניה) ו-Ace Fleet Manager, ואפילו מבית Provision ISR הישראלית.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל