פנסוניק מאמינה ב-8K: תשקיע 81 מיליון דולר בפיתוח חיישני תמונה תואמי 8K

ענקית האלקטרוניקה היפנית Panasonic מחדשת את השקעתה במחקר ופיתוח של הדור הבא של חיישני תמונה תואמי טכנולוגיית 8K בסכום של 10 מיליארד ין יפני (80.8 מיליון דולר), תוך מטרה להתחיל יצור המוני בשנת 2018 וזאת לאחר הקפאה של המחקר והפיתוח בתחום זה בשנים האחרונות.

חיישן התמונה הינו רכיב אלקטרוני הממיר אור – לאות דיגיטלי ומעבד אותו לתמונה, הוא משמש במצלמות דיגיטליות, טלפונים חכמים ומוצרים אחרים. החיישנים אשר יתמכו בטכנולוגיית 8K יספקו רזולוציה הגבוהה פי 16 מהרזולוציה של וידאו HD קונבנציונלי, הם יאפשרו קליטה של אובייקטים בתזוזה מהירה כמו ילדים או בעלי חיים וכן עיבוד מהיר שלהם לתמונות סטיל איכותיות ביותר.

ראשית מתכננת החברה להטמיע את החיישנים החדשים בתוך המצלמות האישיות ובמצלמות הברודקאסט ולאחר מכן להרחיב את השימוש בהם ליישומים נוספים כמו הדור הבא בשוק הרכב בו המכונית תנהג את עצמה לבד, מערכות מעקב ויצרניות סמארטפונים.
כאמור, פנסוניק הקפיאה את פיתוח חיישני התמונה שלה כבר בשנת 2011 וכעת הגיעו בענק האלקטרוניקה היפני להחלטה כי פיתוח עצמאי של רכיבי עיבוד תמונה הם הכרחיים לצורך שימור התחרותיות שלה בשוק המוצרים הדיגיטליים.

דו"ח של חברת המחקר היפנית "Techno Systems Research of Toky" מוסר כי השוק הגלובלי של חיישני התמונה לשנת 2015 לבדה מוערך ב-1.2 טריליון ין שהם כ-9.7 מיליארד דולר.

חברת SONY אשר שולטת ב-40% משוק חיישני התמונה וכן חברות נוספות ביניהן CANON, נמצאות כבר בהליך פיתוח של חיישנים תואמי טכנולוגיית 8K. כניסתה של PANASONIC לשוק צפויה להאיץ את קצב הפיתוח, בעיקר בקרב היצרניות היפניות.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
מינויים

ClearOne ממנה מנכ"ל חדש

השינויים בתעשיית ה-Pro AV לא מפסיקים להגיע, בעדכון האחרון מ- ClearOne פורסם כי חבר המנהלים של החברה החליט לערוך שינוי משמעותי ולהחליף את מנכלי"ת החברה וראש

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל