תעצרו את (כוחות) הסוס: מכוניות אוטונומיות מלאות עוד רחוקות לפי סמנכ"ל QNX

, AVmaster מגזין המולטימדיה

 

מכוניות אוטונומיות, כך אומרים, זו רק שאלה של זמן. אבל כמה זמן? תלוי את מי שואלים. אם למשל זה גראנט קורוויל, סמנכ"ל ניהול מוצר ואסטרטגיה ב-QNX, חברת בת של בלאקברי (BlackBerry) העוסקת בפיתוח תוכנה למכוניות אוטונומיות, זה ייקח הרבה זמן.

"כדי שמכוניות תהיינה אוטונומיות באופן מלא, כלומר כאלו שלא מצריכות הגה, גז או ברקס, אנחנו מדברים על שנת 2035 – כך שיש לנו עוד דרכים ארוכות ללכת בהן", אמר קורוויל בפאנל בו השתתף בכנס לטכנולוגיות בפיתוח בתחום המכוניות האוטונומיות.

"בדרך אתם תראו תכונות בטיחות חדשות ויכולות אוטומטיות חדשות, אבל כשאנשים מדברים על מכוניות אוטונומיות לחלוטין, זה לא משהו שיקרה בעוד שנתיים או שלוש מעכשיו", הסביר קורוויל, שהוסיף שהדרך לאוטומציה מלאה מורכבת, עם הרבה בעיות טכניות ורגולטיביות שחייבות להיפתר לפני שניתן יהיה להגיע לתוצאה זו.

"הדבר החשוב הוא שהמכונית צריכה לעבוד בצורה אמינה, חייבת להיות בטוחה ומוגנת בכל הזמן – היא לא יכולה לעבוד רק בחלק מהזמן. יש אמנם הייפ גדול מאוד בעולם ואתם שומעים על מכוניות אוטונומיות שנמצאות 'ממש מעבר לפינה' אבל אני חושב שהתמונה המלאה מאחורי זה היא שאתם הולכים לראות מספר שלבים של אוטונומיה, או שלבים מסוימים של נהיגה אוטומטית, אבל לא מכונית אוטונומית לחלוטין", הוא סיכם.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל