יום רביעי , מרץ 3 2021

19 מטרים של תצוגה קעורה באולם ההרצאות המרכזי בהארוורד

19 מטרים של תצוגה קעורה באולם ההרצאות המרכזי בהארוורד, AVmaster
תמונה – AV interactive

 

מסך ענק ברוחב של 18.83 מטרים מעטר את בימת אולם ההרצאות החדש בקמפוס של בית הספר לעסקים הארוורד במסצ'וסטס. האולם, אשר יכול להכיל כאלף סטודנטים, מחולק למפלסים שונים ומכולם ניתן לראות את התוכן המוצג בבירור. המסך הקעור נבחר מאחר והאולם המודולרי בעל יכולת מודולרית לאירוח כיתות לימוד קטנות והצפייה בו נוחה למרחקים שבין 5 ל 40 מטרים.

בסך הכל מציע המסך 116 מטר מרובע של שטח עבודה ולפאנל הייתה אחראית סיליקונקור (SiliconCore Technology) שהשתמשה בתצוגת LED עם מרחק של 1.9 מ"מ מפיקסל לפיקסל. המסך שולב בתוך מסגרת ייעודית שהוכנה עבור התצוגה באופן מדויק כמובן.

אבל כאמור המסך הוא רק המרכז. כדי להשלים את התמונה, וכדי לאפשר הרצאות שנשמעות היטב מכל פינה, האינטגרטורית AVI-SPL התקינה באולם מערכת אודיו שמכילה עשרות מיקרופונים רגישים המיועדים לקליטת שמע ממרחק רב וכן כ 100 רמקולים שמאפשרים שמע ברמה אחידה בכל נקודה נתונה באולם. כדי לחבר בין כל ההתקנים הללו פועלת רשת אתרנט' אלחוטית המכילה 80 נקודות גישה ו-32 אנטנות להגברת אות המשולבות בתקרת האולם. אחד הדברים החשובים שקשורים להיבט הזה היה הצורך להבטיח שהקול הנפלט מהרמקולים הסמוכים למסך לא 'יתנגשו' במיקרופונים שקרובים אליו כד למנוע בעיות של משוב קולי ו/או הפרעות אחרות לאיכות ההרצאה. כמו כן נדרשה החברה לתת מענה לצורך להעניק לתצוגה 'אורך חיים' ממושך במיוחד ולהוריד את צריכת החשמל. (החברה הצהירה על חיסכון של 40%)

המרצים יכולים לחבר לתצוגה בקלות את ההתקנים הפרטים שלהם באמצעות חיבור HDMI, כשהתצוגה עצמה יכולה לקבל אותות ממקורות SDI כולל מצלמות המופעלות בתוך האודיטוריום עצמו. המערכת משתמשת גם במעבד הרצאת חלונות תצוגה Spyder X80 של קריסטיי (Christie) כדי לאפשר להציג אל המסך מספר חלונות תצוגה בו זמנית, או שילובים שונים של מדיה, עם ווידאו באבחנה של עד 4K.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל