יום חמישי , פברואר 25 2021

AV בטוח – הדבר החשוב באמת מקבל משמעות

אנחנו נכנסים ל-2021 עם חיסונים בכתף ושיר בלב, העתיד בהיר יותר ומתחילים כבר לחשוב על החזרה למשרדים ומבינים שה-AV באותם חללים כבר לא יהיה מה שהיה. אנחנו כן יודעים שהמשבר או המגבלות הבאות הם דבר שבגדר האפשרי וחייבים להיערך אליו, וזה אומר כי בנוסף לפונקציונאליות מצד המשתמש, יש כבר צרכים מגובשים גם בצד ה-IT.

שי ולץ, CTO ב Crestron ישראל הרים את הכפפה והצטרף אלינו לראיון שלדעתי חשוב לכל מי שמתכנן או מתחיל לתכנן את החללים בארגון שלו. 

החל ממענה לשאלה הכי פשוטה: "למה צריך בכלל אבטחת מידע בתחום ה-AV"? ועד לרזולוציות מורכבות יותר כמו "איך מאבטחים פתרונות מסוג שונה" וכלה באיך ה-BYOC וה-UC משנים את כללי המשחק.

ולץ אומר כי נושא ה-UC מחייב כבר חיבור לתשתיות הארגון, כאשר רוצים לייצר חווית משתמש אחודה בה ה-AV מתקשר עם ה-UC והיפך, כדוגמת מסך מגע ממנו ניתן להפעיל את הועידה וגם לכבות או להדליק את האורות בחדר – זה מחייב התיחסות אבטחת מידע ומיגון הפתרון. 

בהמשך סיפר ולץ כי הפרדת התשתיות מהווה פתרון אולם היא אינה פתרון רוחבי המתאים לכולם, במיוחד עבור המציאות הנרקמת לנגד עינינו, וזה יהיה תקף לארגונים קטנים כגדולים.

לקראת סיום דיברנו על השלב הבא והוא ניטור וניהול ה-AV הארגוני כחלק מתשתית ה-IT כאשר שם, במיוחד – עלה נושא האבטחה וחשיבותה.

נפרדנו משי ולץ עם הבטחה לראיון המשך המתמקד באבטחה בעולמות ניהול ה-AV הארגוני, עם כניסת 2021 אנחנו יודעים שיהיה מעניין.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל