שבת , ספטמבר 21 2019
דף הבית | AVerticals | NEC מציגה חמישה מקרנים חדשים לשוק הכניסה לשימוש בכיתות לימוד ובאתרי מסחר קטנים

NEC מציגה חמישה מקרנים חדשים לשוק הכניסה לשימוש בכיתות לימוד ובאתרי מסחר קטנים

ME382U – אחד ממקרני הדור השני של הסדרה עם יותר חיי מנורה (תמונה: NEC)

 

NEC, ממש לקראת פתיחתה של תערוכת ISE 2019, מתחמשת בחמישה מקרנים חדשים שמיועדים לשוק הכניסה, עם פתרונות שמציעים בעיקר שורת מחיר נוחה. לפי החברה, חמשת המקרנים החדשים שהושקו במסדרת הסדרות MC ו-ME, מיועדים לשימוש בעיקר בכיתות לימוד בבתי ספר, בבתי פולחן וגם בעסקים קטנים – תרחישי שימוש בהם השטח הכולל בינוני עד קטן.

שניים מהמקרנים, MC372X ו-MC382W, מחליפים בפועל את המקרנים בסדרת ה-V וה-VE של NEC, והם מציעים לפי החברה בהירות משופרת, אפשרויות קישוריות רבות יותר, יכולת התחברות לרשת ובמיוחד חיי מנורה ארוכים במיוחד. שלושת המקרנים הנוספים, ME402X לצד ME372W ו-ME382U מחלפים את מקרני הדור הקודם בסדרת ה-ME עם מרחב רזולוציות משופר, ובדומה למקרני ה-MC, גם הם מציעים חיי מנורה ארוכים במיוחד. בסך הכל מציעים חמשת המקרנים רזולוציות XGA וגם WXGA ו-WUXGA ברמות בהירות שנעות בין 3,700 ועד 4,000 לומנס.

לפי החברה, המנורות החדשות ששולבו בחמשת המקרנים מציעות מחזור חיים של 10,000 שעות בעבודה בבהירות מלאה, ועד 15,000 עד שעות בעבודה במצב אקו חסכוני. לדוגמה, אם לוקחים בחשבון כ-38 שעות לימוד בשבוע בכיתה ממוצעת בבית ספר יסודי, מדובר בתקופת חיים של 6 שנים שלפי החברה ארוכה יותר בהשוואה לזמן המחזור הרגיל של המנורות שמוצאים כיום במקרנים לתחום החינוך, שגם חוסך בהוצאות ובצורך בתחזוקה שוטפת.

MC382W – מקרן לכיתה בבהירות 3,800 לומנס (תמונה: NEC)

 

שווה גם לבדוק את תג המחיר

ההבדל העיקרי בין שתי הסדרות הוא רמת הזום שהן מאפשרות. בסדרת ה-MC העדשה במקרנים מציעה זום של 1.2X בעוד שבסדרת ה-ME הזום הוא כבר ברמה של 1.7X כך שהם מתאימים למגוון רחב יותר של אפשרויות התקנה.

אחד ההיבטים החשובים ביותר של המקרנים הללו, שיהיו זמינים למכירה החל בחודש הבא, הוא תג המחיר. המקרנים בסדרת ה-MC עולים בין 499 ל-549 דולרים, ואילו המקרנים החדשים בסדרת ה-ME עולים בין 679 ל-899 דולרים – מחירים שאומרים להיות נוחים במיוחד עבור תרחישי השימוש להם הם מיועדים.

"אנחנו נרגשים במיוחד מהמקרנים הללו מכיוון שטכנולוגיית ה-LCD מספקת ללקוחות צבעים מדויקים ובה בעת מקור התאורה מבוסס המנורה עוזר להקטין את ההוצאות. ויותר מכך, הם מציעים פריצת דרך בטכנולוגיית המנורות ולמשה מבטלים את הצורך בתחזוקה לאורך כל מחזור החיים של המקרן", אמר ריין פיטרל, מנהל המוצר ב-NEC.