יום שני , יוני 1 2020

בוש משדרגת את מערכות הוועידה שלה עם יחידה למתורגמנים

תמונה Bosch

חברת בוש (Bosch) משדרגת את משפחת Dicentis לשיחות ועידה  עם יחידה חדשה עבור מתורגמנים. המערכת, שזכתה בפרס העיצוב בתחרות reddot 2018, תומכת בעד מאה שפות שונות וכוללת מסך אינטגרלי עם חלוקה בין השפות המתורגמות ולשפות אליהן נעשה התרגום. היחידה כוללת גם כפתורים ניתנים למישוש וחוגות שמאפשרים להפעיל אותה מבלי להסתכל עליה וכך לעקוב אחר שפת הגוף של הדוברים.

ליחידה ניתן לחבר מסך חיצוני על מנת שהמתורגמן יוכל לעקוב אחרי הדובר או ההרצאה שלו. באמצעות תמיכה בתקן האבטחה  Omneo (גם כן מבית בוש)  המבוסס על טכנולוגיית IP, כל המידע הוויזואלי והקולי עובר הצפנה כנגד האזנות, גישה לא מורשית או שיבוש מידע. מכיוון שהטכנולוגיה מבוססת גם על תקנים ציבורים, ניתן לחבר אותה עם טכנולוגיות צד שלישי והתקני רשת נוספים. מבחינת תקנים מקצועיים, המערכת תואמת לתקן ISO 20109 שמשרת גם חדרים משניים במקרה וחדר הוועידה הראשי אינו גדול דיו על מנת לאכלס את כל המשתתפים.

המודל החדש מצטרף אל המודל הקיים של בוש שעד כה תפקד כמערכת עצמאית, איך היה מוגבל למספר קטן יותר של שפות והכיל מסך בסיסי יותר.

מלבד היחידה למתורגמנים, Dicentis תומכת במגוון של מודלים נוספים כגון קורא תגים בתקן NFC, מודל הצבעות, מיקרופונים אלחוטיים דיסקרטיים, רמקולים חיצונים עם שמות הדוברים, מסכי טקסט זעירים וכמובן מצלמות כיפה היקפיות. כל מודל יכול לשמש משתתף אחד או שניים ואת מנהל הוועידה על פי מודל הניהול המצורף (ברמת התוכנה).