בפריים המצלמה האלחוטית שיצאה לראשונה בבריטניה, אפשר לצפות בזמן הקנייה בסופר בתכולת המקרר. האפליקציה שתומכת במצלמה, מספקת לצרכן נתונים שמטרתם לחסוך בהוצאות ועל הדרך מתיימרת לפתור בעיה עולמית רחבה יותר – זריקה של כמויות מזון אדירות לפח. קנייה חכמה יותר מאי פעם

מאת: גיל גייכמן

בסכום של 99 יורו בלבד, ובמטבע הישראלי כ- 405 שקלים, תוכלו לצייד את המקרר הביתי במצלמה האלחוטית, שיצאה לאחרונה בבריטניה. המצלמה האלחוטית הראשונה בשוק מנגישה פתרון אלטרנטיבי למקררים החכמים, במחיר משתלם ובאפשרות לחיבורה לכל מקרר ביתי קיים. המוצר פותח על ידי חברת Smarter הצעירה, שנוסדה בשנת 2014 בידי היזם כריסטיאן ליין.
בחברה סבורים שמצלמת המקרר עתידה לצמצם את בזבוז המזון במשק הביתי, וזאת באמצעות תקשורת ויזואלית המאפשרת לצרכנים לבדוק בכל רגע נתון את המלאי במקרר.

בעקבות החסה או ריגול מסחרי ?!, בעקבות החסה או ריגול מסחרי ?!, AVmaster מגזין המולטימדיה

מנתוני הסטטיסטיקה של הצרכנות עולה כי משפחה בריטית ממוצעת זורקת לפח מזון בשווי 700 פאונד כל שנה, ובמטבע הישראלי כ- 3,300 שקלים בשנה. נתוני זריקת המזון בישראל לשנת 2016 עומדים על לא פחות מ- 2.5 טון, ומהווים כ 35% מסך המזון המיוצר בארץ. ובתחשיב משפחתי מדובר על זריקת מזון בשווי חודשי של 600 שקלים.

"הסופרמרקטים הקטנים מסמלים כיום שינוי בהרגלי הצריכה", מסר ליין. "צרכנים קונים מעט מוצרים, בתדירות גבוהה וממספר גדול יותר של חנויות. ככל שהטכנולוגיה שלנו התפתחה, כך גילינו שאנחנו יכולים להשפיע לא רק בהפחתה של כמויות המזון שנזרקות, אלא גם בעידוד הצרכנים לקנייה חכמה ויעילה יותר".

מנתוני המחקר של החברה עולה כי מקרר ביתי ממוצע נפתח ונסגר בתדירות של כ- 20 פעם ביום. המידע הזה יחד עם נתונים נוספים שנקלטו ממצלמות המקרר, נאספו לתוך מאגר המידע של החברה. "התשתית שלנו נעשית חכמה יותר ויותר בדומה למערכת של Tesla, אשר לומדת מניתוח הנתונים של מכוניות בכביש", הסביר ליין

אפליקציית סמארטפון מנגישה את היכולת לחסוך במשק הבית

אפליקציית הסמארטפון היא הפתרון המשלים למצלמה אשר מבצעת הערכה סטטיסטית מהנתונים שבמקרר. האפליקציה מזכירה למשתמשים לקנות מוצר חסר שנקנה בתדירות קבועה אחת למספר ימים. פונקציה נוספת היא לעודד את המשתמשים לצרוך מזון אשר נמצא זמן מוגדר במקרר ללא שימוש, כמו מוצרים שנמצאים בחלקו הפנימי של המקרר ונסתרים מהעין, על ידי המלצה על מתכונים שמתבססים על אותם מוצרים. עוד באפליקציה, הערכת מחירם של המוצרים.

מקור: https://www.theguardian.com/environment/2017/aug/12/food-waste-smart-homes-fridge-cameras

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל