חשמל חכם בקמפוס – ראיון מיוחד עם רונן ברוקשטיין, מנכ"ל Crestron ישראל

רונן ברוקשטיין, מנכ"ל Crestron ישראל, בראיון על התחום בו קיים פער בין חשיבות למודעות: הטמעת חשמל חכם (Environmental Control). בראיון מסביר ברוקשטיין כי מדובר במערכת שעושה הרבה יותר מרק לנהל את התאורה, ועל היתרונות הרבים בהטמעתה – משליטה בתאורה, טמפרטורה, הצללה ועוד על בסיס מידע אקוטי שנאסף בזמן אמת ממערך חיישנים מתקדם. 

נתחיל עם התועלות שבהתקנת והטמעת מערכת חשמל חכם:

  •  שליטה חכמה – הפעלת תרחישים ופעולות מתוזמנות 
  • פרואקטיביות בטיפול בתקלות – מאפשר התראות לפני שהמשתמש נפגע. (משפר את חווית המשתמש)
  • גמישות גבוהה – בביצוע שינויים במבנה קיים 
  • פתרונות  אלחוטיים -פתרון בעיות במקומות בהם יש קושי להגיע עם תשתיות (כמו מחיצות זכוכית)
  • שילוב עם מערכות נוספות – המערכת משתלבת עם מערכות המבנה האחרות, כולל מערכות אזעקה ובמקרה חירום כגון פריצה.
  • בטיחות  תרחישי חירום כגון הארת דרכי מילוט בשעת שריפה וכדומה
, AVmaster מגזין המולטימדיה
רונן ברוקשטיין (צילום - אלון ברוקשטיין)

מרכיבים טיפוסיים של מערכת חשמל חכם הם בקר שליטה, חיישנים (רגשים) ומפסקים ועוד. קיימים פתרונות Retrofit הכוללים רכיבים אלחוטיים או רכיבים שעובדים על גבי רשת תקשורת סטנדרטית ומאפשרים הטמעה גם בבניינים קיימים ללא צורך בהכנת תשתית חציבה וכו'.

לדברי ברוקשטיין, אופן חישוב ה ROI (החזר ההשקעה) השתנה מאיך שהיה נהוג לחשב בעבר; כיום יש הבנה שבעולם תאורת ה LED, החיסכון בחשמל דרך כיבוי מערכות תאורה פחות דומיננטי בשיקולי העלות. 

המיקוד עבר להיבטים משמעותיים אחרים כגון נוחות וחוויית המשתמש- קשה לחשב עלות של ישיבה מרובת משתמשים המתעכבת בגלל תקלה או שיפור בפרודקטיביות בעקבות תרחישי תאורה המאפשרים חווית משתמש אופטימלית לכל אורך היום. (תשתיות חשמל, רשת, צנרת). 

המשאב היקר ביותר היום בכל ארגון הוא המשאב האנושי ומערכות חשמל חכם משפרות את חווית השימוש של צוותי העובדים במקום העבודה ולכן חשיבותן צריכה להיות בעדיפות עליונה. 

תרחישים יעילים נוספים לדוגמא הם התממשקות המערכת למערכות זיהוי לוחיות רישוי בכניסה לחניון והפעלת המזגן בחלל הרלוונטי בכדי שהמשרד יתקרר או יתחמם עד להגעת העובד או תרחיש מורכב יותר כמו התאמת התאורה לשיחת וידאו אופטימלית עם תחילתה. 

ברוקשטיין מוסיף כי החסם אשר האט את הטמעת מערכות החשמל, נבע לדעתו מחוסר ידע אולם הולך ומתמעט מכיוון שהמודעות של מתכנני ומנהלי הקמפוסים עולה ואיתה עולה מספר היישומים. הוא מדגיש שב Crestron עובדים בשיתוף פעולה עם הלקוחות והאינטגרטורים ומסייעים להם לתכנן את המערכות באופן המטבי כבר משלבי התכנון ועד לתהליכי היישום המלא והאינטגרציה הנדרשת למערכות השונות. 

מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVIXA

מחשבות על מאי

כילדים שיחקנו במשחק שנקרא 'ים-יבשה', זה היה הרבה לפני שהמסכים הפכו כל כך דומיננטיים בחיים של כולנו. בשנתיים האחרונות זה הפך עבורי משחק שבו המילה

לכתבה »
וידאו קונפרנס

בלוג'ינס מציגה את "בלוג'ינס סטודיו"

BlueJeans, מתאגיד התקשורת הענק Verizon, נחשבת לאחת מהמתחרות החזקות ביותר בשוק שיחות הוועידה בעולם והמוצר החדש שלה יכול לעניין גם אותנו. תמונה – Blue jeans

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל