, לראות בגדול, AVmaster מגזין המולטימדיה
אורן פליישר – אני מאמין שלא ירחק היום והטכנולוגיות שלנו ידחקו מהשוק את השאר

לקראת כנס AVTLV, פגשנו את אורן פליישר, מנכ"ל Epson ישראל, לשיחה על חידושים וחדשות בתחום המקרנים, שנכנסים יותר ויותר לבתים, לעסקים, לארגונים הגדולים ולתחום החינוך

שנת 2014 היתה עבור ענקית ההדמיה, חברת Epson והנציגות המקומית שלה בישראל, שנה מוצלחת ביותר. החברה המשיכה להרחיב את נתחי השוק שלה בתחום המקרנים, ההדפסה והמחשוב הלביש, ולדברי אורן פליישר, מנכ"ל Epson ישראל, הכיוון לשנת 2015 הוא תגבור נוסף במגזר העסקי ובמיוחד בתחום החינוך. "אנחנו מתכננים להמשיך בקו החדשנות, הדיוק, החיסכון בעלויות והתאמה לקהל הלקוחות שלנו", אומר פליישר.

בתחום המקרנים אומר פליישר, בלטו במיוחד מכירות מקרן ה-EB-575Wi – שהיה הנמכר ביותר ואילו ה- EH-TW9200 היה המבוקש ביותר. "במהלך 2014 תחום המקרנים עלה דרגה. חלה עלייה ניכרת במודעות, במומחיות ובתפיסת הצרכנים את נושא איכות המקרנים במיוחד בתחום החינוך, העסקים וגם בקרב שוחרי הקולנוע הביתי. הצרכנים לא מתפשרים ודורשים מקרנים איכותיים, אינטראקטיביים ובגוונים עשירים ועמוקים. המקרן שלנו מדגם  EB-575Wi היה המקרן הנמכר ביותר בשוק החינוך והמקרן מדגם EH-TW9200, הינו המקרן המבוקש ביותר בקרב שוחרי הקולנוע הביתי".

מקרן EB-575Wi הינו מקרן אלחוטי אינטראקטיבי, המגיע עם שני עטים אינטראקטיביים למגוון פעילויות משלימות ולהקניית יכולות ייחודיות של הבעה, שיתוף ותצוגה. כמו כן מדובר באחד המקרנים הבהירים ביותר של Epson, המספק תמונה איכותית ומאפשר הקרנה ממרחק קצר במיוחד. מקרן EH-TW9200 הינו מקרן FULL HD  שמספק חווית צפייה איכותית ועשירה בדו מימד ובתלת מימד.

 

נשמע ש-Epson מתאימה מקרן לכל אחד

“נכון מאד. בתגובה לביקוש מצד הלקוחות, הרחיבה Epson את טווח המקרנים שלה, הכולל כעת מגוון רחב של דגמים שיענו על כל הצרכים – ממקרנים קלי-משקל בעוצמה של 4,000 לומן ועד לדגמים עוצמתיים המספקים 10,000 לומן.

בנוסף ללקוחות בתחום העסקים והחינוך, עונים מקרניה של Epson על צורכי הלקוחות בסביבות תובעניות יותר, כגון מפעלים, מועדונים ומגרשי ענק. חלק ממקרני Epson עמידים בפני אבק וחול, ואחרים יכולים לעמוד בטמפרטורות המגיעות ל-50 מעלות צלזיוס.

Epson פיתחה גם מבחר של מקרנים המסוגלים לתפקד בכל זווית הקרנה אפשרית, כולל אנכית – אידיאלי להקרנה על רצפות כדי ליצור תצוגה דינמית באירועים ובמוזיאונים.

כל דגם מצויד במגוון עשיר של תכונות שנועדו להפחית את עלויות התפעול, לשפר את נוחות השימוש ולספק את איכות התמונה הטובה ביותר.

צריך לזכור שהמקרנים של Epson מובילים את שוק ההקרנה עם טכנולוגיה חדשנית, איכות גבוהה וביצועים ללא תחרות. זו הסיבה לכך ש-Epson היא יצרנית המקרנים מספר אחת בעולם מאז שנת 2001".

שומעים כיום בשוק ההקרנה יותר ויותר דיבורים על טכנולוגיה של 3LCD ועל CLO, שני מונחים מובילים בתחום ההקרנהעל מה מדובר?

"נכון. אני מאמין שלא ירחק היום והטכנולוגיות שלנו ידחקו מהשוק את השאר… מקרני DLP המסורתיים והוותיקים, שיש בהם שבב בודד, משתמשים בגלגל צבעים המסתוב במהירות גבוהה ומציג את הצבעים רק ברצף. מערכת 3LCD של Epson פועלת באופן שונה, ומשתמשת במראות כדי להפריד את הצבע הלבן הבוקע מנורת המקרן לאור אדום, ירוק וכחול. לאחר מכן עובר כל אחד משלושת צבעי האור דרך לוח LCD משלו, ומתחבר אחר כך לצבעים האחרים דרך פריזמה לפני שמקרינים אותו על המסך.

בטכנולוגיה של מקרני DLP עם שבב בודד ניתן לעיתים להבחין בשבירת צבעים או ב'אפקט הקשת בענן'. הדבר קורה כאשר העין קולטת צבעים אינדיווידואליים, וזו תוצאה ישירה של הקרנת הצבעים ברצף על ידי גלגל הצבעים. טכנולוגיית 3LCD של Epson נמנעת מכך על ידי הכללת כל שלושת צבעי היסוד בכל פיקסל של ההקרנה, וכך מופק צבע מדויק שנעים יותר לעיניים. כל מקרני Epson מספקים באופן שווה אור לבן ואורות בצבעים להשגת צבעים עשירים וטבעיים. פאנלי 3LCD הלא-אורגניים מסוג C2Fine של Epson מכילים שכבת כוונון לא-אורגנית וגבישים נוזליים המכווננים אנכית. התוצאה היא תמונות חלקות ואחידות בעלות ניגודיות גבוהה ושחורים עמוקים יותר.

זאת ועוד: בממוצע ניתן לומר שמקרני 3LCD חסכוניים יותר ב-25 אחוז בצריכת האנרגיה שלהם ממקרני DLP עם שבב בודד, וכך קל יותר להפחית את חשבון החשמל ולהשפיע לטובה על איכות הסביבה.

מותגי מקרנים רבים מתגאים בבהירות הלבן של המקרנים שלהם. עם זאת, כיום, כל הסרטים והמצגות הם צבעוניים. אם רמת ההקרנה של בהירות צבעים אינה מספיקה ואינה תואמת לבהירות הלבן, הצבעים המוקרנים עשויים להיראות עמומים ודהויים. אם רמת הבהירות של הצבעים ושל הלבן גבוהה במידה שווה, התמונות המופקות בהירות וצבעיהן חיים. כדי להקל על הצרכן הניצב מול מדף המקרנים, השיקה Epson, תקן תעשייה חדש המודד את תפוקת האור הצבעוני (CLO) בפועל של המקרן – ערך המתקבל כתוצאה ממדידת הבהירות של האור האדום, הירוק והכחול.

תו ה- CLO הוא סטנדרט חדש המספק לקונים נתונים נוספים שבאמצעותם ניתן להשוות מקרנים כיום. תפוקת אור צבעוני נמוכה פירושה תמונות עמומות עם צבעים דהויים. בדיקת בהירות הצבעים היא הכרחית כיום, שכן יצרנים רבים מפרסמים רק את בהירות האור הלבן של המקרנים. מקרנים דיגיטליים יוצרים צבעים בדרכים שונות, ולכן חשוב להכיר את בהירות הצבעים של המקרן לפני רכישתו. בהירות הלבן לא מתארת את התמונה המלאה ולא מבטיחה תמונות באיכות טובה או צבעים בהירים. נתון זה מעיד רק על הבהירות בעת הקרנה של תמונה לבנה חלקה; הוא לא מציג את התמונה הכוללת… מקרנים דיגיטליים מפיקים צבעים בדרכים שונות ומשמעות הדבר היא שקיימים הבדלים משמעותיים בבהירות הצבעים שלהם.

, לראות בגדול, AVmaster מגזין המולטימדיה
משקפי RF 3D

את ההשלכות ניתן לראות בכל התחומים בהם משתמשים כיום במקרנים: בתחום העסקי, בחדרי הישיבות, תמונות בהירות וצבעים חיים יותר משפרים את התוצאות ויוצרים את הרושם המרבי על לקוחות, בכיתות ובאולמות הלימוד, השיעורים ייראו מרתקים יותר, ובבית, מערכת הקולנוע הביתית, המפיקה תמונות בהירות וצבעים חיים יתנו את האפקט המרבי.

בבדיקה עיוורת שנערכה למקרן Epson, לעומת חמישה מקרני DLP בעלי שבב יחיד ממותגים שונים ובעלי רמת הארה זהה, 95% מהמשתתפים בסקר אמרו שהמקרן מתוצרת Epson הפיק את הצבעים החיים ביותר. 98% מהם אמרו שהוא הפיק את התמונות הבהירות ביותר באופן כללי. מי שמתכוון לרכוש מקרן חייב מהיום לחפש אחר ערכים נפרדים של בהירות צבעים ובהירות לבן, כדי להבטיח קבלה של התמונות הבהירות ביותר עם הצבעים החיים ביותר. צריך לקחת בחשבון שחלק מהיצרנים לא מספקים את ערכי בהירות הצבעים (CLO), כך שעליך שצריך תמיד לבקש את המידע הזה כדי לקבל החלטה מושכלת".

, לראות בגדול, AVmaster מגזין המולטימדיה

מה החידוש הכי אחרון שלכם?

השקנו לא מזמן את ה- EH-LS10000, מקרן לייזר Full HD בטכנולוגיית 4K, המהווה בשורה לשוחרי הקולנוע הביתי הסופר-איכותי באשר הם.  זהו המקרן הראשון של Epso המתוגבר בטכנולוגיית ה-4K, והוא מפגין יכולות של Full HD 1080P (בדו ובתלת מימד) וטכנולוגיית 3LCD Reflective. תכונות נוספות: זכרון למיקום העדשות (עד 10 מצבים), בהירות צבע ובהירות לבן של 1500 לומנס, שימוש בטכנולוגיות ה-Super-resolution ובטכנולוגיית ה-Enhancement שפיתחה Epson, מערכת קירור שקטה במיוחד ויכולת להמיר בקלות תמונות בדו-מימד לתלת-מימד (שני זוגות משקפי RF 3D מצורפים).

, לראות בגדול, AVmaster מגזין המולטימדיה
EH-LS10000

המקרן, שמדגים את טכנולוגיית ההקרנה המתקדמת ביותר ש-Epson פיתחה עד היום, משתמש בשני מקורות אור לייזר, והוא מספק לצופים את חווית הצפיה האולטימטיבית, עם קונטרסט שחור אבסולוטי וטווח צבעים מהעשירים שיש. אני מאמין שהחוויה שהמקרן הזה מספקת עונה לדרישות צרכני הקולנוע הביתי המחמירים ביותר. זהו מוצר פרימיום אמיתי שמעלה משמעותית את הרף לכל התעשייה. למי שיצפה פעם אחת בסרט שמוקרן באמצעות מקרן זה, יהיה קשה לשקול מקרנים אחרים במקומו…"

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל