מערכת הנהיגה האוטונומית של Apple תתחבר לכל רכב

Apple אומנם הכריזה על יציאתה משוק פיתוח המכוניות האוטונומיות, אבל ציוץ בטויטר מגלה שמערכת נהיגה אוטונומית שלה חיה, נושמת ובועטת. בעתיד תוכל המערכת 'להתלבש' על כל כלי רכב, אוטונומי או לא.

חברת Apple הכריזה ואישרה בחודש יוני האחרון שהיא זונחת את התוכניות שלה לגבי פיתוח מכונית אוטונומית שתנהג בעצמה, ותשקיע את מירב המאמצים בפיתוח הטכנולוגיה עצמה. מאחורי ההחלטה הסתתר חוסר מיקוד של צוות המפתחים לכיוונים שונים שהובילו בסופו של דבר לנפילת פרויקט ה iCar.

למרות זאת תוכנת הנהיגה העצמאית של חברת Apple חיה, נושמת ובועטת. למעשה, בזכות קאליסטר היגינס, שמנהל את הסטארט-אפ Voyage לפיתוח של מוניות שנוסעות בעצמן, מזדמנת הצצה לפיתוחים של חברת Apple. לאחרונה פרסם היגינס בטוויטר שלו תמונה של המותג לקסוס בטכנולוגית הנהיגה האוטונומית של חברת Apple.

מערכת הנהיגה האוטונומית של Apple, מערכת הנהיגה האוטונומית של Apple תתחבר לכל רכב, AVmaster מגזין המולטימדיה

מהפרסום אפשר להבחין בשש יחידות למדידת מרחק, שממוקמות בחלקו האחורי של הרכב. היגינס כתב שקיימות עוד שש יחידות דומות בחזית, כלומר 12 יחידות בסך הכול. היחידות פועלות באמצעות שימוש באור על מנת ליצור תמונות של הסובב את הרכב ברזולוציה גבוהה, ומאפשרות למכונית "לראות". הדיוק של יחידות המדידה הוא קריטי כדי שהמכוניות האוטונומיות יתפעלו את עצמן בצורה בטוחה.

לדברי היגינס, רוב העוצמה שנדרשת לחישוב ולעיבוד המידע שמתקבל מיחידות המדידה והחיישנים, נמצא ביחידת הגג של הרכב. סוג כזה של יחידה, שמכילה את כל הטכנולוגיה בתוכה, מאפשר להחליף התקן כזה ולהעבירו בין רכב אחד לשני.

בזמן שהפיתוח בתחום נמשך, נראה שהטכנולוגיה הזו תלך ותצטמצם בגודלה. טכנולוגית הנהיגה העצמית הזו יכולה בסופו של דבר להפוך למוצר שאפשר להרכיב בכל מכונית מודרנית. חברת Apple מסוגלת בשנים הקרובות לייצר יחידה נוספת שתבצע אינטגרציות כאלה עם יצרני רכבים ישירות במפעל.

מקור.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל