יום ראשון , אפריל 11 2021

כיצד לבחור מקרן אינטראקטיבי למוסדות לימודיים?

כיצד לבחור מקרן אינטראקטיבי למוסדות לימודיים?, AVmaster
מקרן אינטראקטיבי מתוצרת BENQ

עם כניסתם של המקרנים האינטראקטיביים לשוק, הופך השימוש במקרנים העיליים המסורתיים באופן הדרגתי לנחלת ההיסטוריה. האפשרויות שהמקרן האינטראקטיבי יודע לספק למוסדות הלימוד כיום, מאפשרות שדרוג ומהפיכה של ממש בחווית הלימוד לטובת המרצים והסטודנטים. הטכנולוגיות הבאות לידי ביטוי במקרנים החדשים מאפשרות הקרנה על לוח לבן, קירות ומסכי הקרנה קיימים וכן מגע, ציור ואינטראקציה מלאה ורבת משתמשים עם האובייקטים המוצגים בצורה פשוטה ואינטואיטיבית.

האינטראקטיביות עצמה היא פרמטר חשוב בבחירת מקרן אולם לצידה יש פרמטרים נוספים הבאים לידי ביטוי בטכנולוגיה ובתוכנה של המקרן ואלו משחקים תפקיד חשוב ביעילות ובמימוש האופטימלי שלו. הפוטנציאל של שוק המקרנים האינטראקטיבים רחוק מלהגיע לידי מימוש עם מגוון יכולות הולך ומתרחב המתאים לעידן הדיגיטלי. הבנת הפרמטרים הבאים בעת רכישת מקרן אינטראקטיבי, שופכת אור על הפונקציונליות ועל כדאיותו.

כיצד לבחור מקרן אינטראקטיבי למוסדות לימודיים?, AVmaster
מקרן אינטראקטיבי תוצרת DELL

מהם הפרמטרים החשובים בבחירת מקרן אינטראקטיבי?

1) התקנה פשוטה וקלה – התקנה של טכנולוגיה חדשה יכולה להוות לבדה אתגר בפני עצמו, לפיכך האינטרס של כל מוסד או ארגון הוא כמות מינימלית של רכיבים להתקנה, דבר אשר מתורגם בצורה חד משמעית לחיסכון בזמן התקנה ומוכנות מהירה ליישום, הטמעה ושימוש במקרן.

2) יכולת הקרנה מטווח קצר במיוחד ((Ultra-short throw projectors – למרבית המקרנים האינטראקטיבים מרחק הקרנה (Throw Distance) נמוך מאוד, זהו פרמטר חשוב המאפשר תצוגה ברורה וחזקה יותר וללא סינוור.

3) תמיכה במשתמשים מרובים – מוסדות חינוך רבים מחפשים להרחיב את השיתופיות והאינטראקטיביות בכיתות הלימוד כאשר הם שוקלים רכישת מקרן, משום כך חשוב שהמקרן יתמוך במספר רב של משתמשים. תכונה זו מאפשרת מגע ואינטראקציה של מספר משתמשים בו זמנית עם החומר המוקרן. פיצ'ר זה מאפשר לסטודנטים ללמוד אחד מהשני ואילו המרצים יכולים לתכנן משימות קבוצתיות ולערב מספר סטודנטים בפעילות הלימודית.

4) תוחלת חיי הנורה –  מרכיב חשוב נוסף לחיסכון בזמן וכסף ביישום מקרן אינטראקטיבי במוסד הלימודי הוא תוחלת החיים של הנורה: החלפה גבוהה של נורות מתבטאת בהוצאות כספיות נוספות לצד הפרעה לשגרת הלימודים. משום כך מומלץ לבחור במקרנים בעלי טכנולוגיה מוכוונת חיסכון קרי צריכה נמוכה של אנרגיה, ונורות עם תוחלת חיים גבוהה.

5) איכות התמונה – מומלץ לוודא שהמקרן מסוגל להציג תמונה ברורה בחללים מוארים וחשוכים כאחד: הקרנה של תמונה צבעונית מצריכה בהירות צבע (Color brightness) גבוהה. במידה ורמת בהירות הקרנת הצבע אינה גבוהה ואינה תואמת לבהירות הלבן (white brightness), איכות ההקרנה תיפגע והמקרן יפיק תצוגה באיכות נחותה.

6) Bring your own device –  למוסדות חינוכיים אשר מעודדים שיתופיות ואינטראקטיביות באמצעות מכשירי הסטודנטים (טלפון, טאבלט, לפטופ – כיתות BYOD), וכמובן מוסדות אשר מעוניינים לתמוך באפשרות זו לאחר ההצטיידות, חשוב מאוד לבחור מקרן המסוגל לתמוך ביכולות אלה.

הדגמה של מקרן קיר אינטראקטיבי מתוצרת EPSON

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל