אחד האתגרים המרכזיים של מגייסים במעמד ראיון העבודה הוא לעמוד על טיבו של המועמד ולהסיק ממפגש קצר יחסית את אופן מידת התאמתו לתפקיד. חלק מהחברות המגייסות תבקשנה מהמועמד להתייצב למבחני אישיות, פסיכוטכני וקוגניציה, חלק מעבירות אותו סדרה של ראיונות במטרה לקבל חוות דעת רחבה יותר, וחלק פשוט מבקשות ממנו לשחק בVR,-משקפי מציאות מדומה אשר יציבו לו אתגרים ויחשפו את נקודות החוזק שלו בזירה לא צפויה. כיצד משקפי ה VR שינו את תהליכי הגיוס של דור ה Y ו Z והאם יש ביכולתן לנבא את מידת ההתאמה של המועמד בזמן קצר?

, AVmaster מגזין המולטימדיה

רוצה להתקבל? תתחיל לשחק

טיפוס על הר מושלג, ביקור במקדש יווני ובחינת יכולת הניווט במבוך מסובך הן רק חלק מהמשימות שהטילו על 400 המועמדים, שכבר גויסו לתפקידים בפירמת הבנקים הבריטית "לויד" במטרה לנבא את מידת ההתאמה שלהם לתפקיד. נראה כי יותר ויותר חברות מתחילות לאמץ את משקפי המציאות המדומה כדי להציב מועמדים בזירות בלתי צפויות ובכך ללמוד עליהם יותר, הרבה יותר, מהרושם שיכלו לקבל לגביהם במבחן או ראיון. 

"המשחק, מאפשר למועמדים להציג יכולות בזירה שונה לחלוטין מהנהוג בראיונות עבודה. אנו כצופים, יכולים לקבל מידע ברמת הסאב-טקסט על היכולת שלהם להתמודד עם מצבי לחץ, מנהיגות וכמובן יכולות אנליטיות וחברתיות" מציינת ליסה דל אבוקטו, מנהלת מחלקת פיתוח המנהיגות של הפירמה. 

תהליך גיוס שמושך מועמדים איכותיים

בסקר שנערך בבריטניה, בה תהליך הגיוס באמצעות משקפי מציאות רבודה תופס תאוצה, נמצא כי פירמות רבות מדווחות על סיכויי הצלחה גבוהים יותר בתהליך הגיוס, כך שלמעשה חלה עליה של 32% במידת ההתאמה לתפקיד מאז החל השימוש בטכנולוגיה. אבל לא רק.  נראה כי יותר ויותר מועמדים פונים לפירמות אשר מציגות תהליכי גיוס חדשניים. השימוש במשקפי הVR כסטנדרט מקנה להם הילה טכנולוגית ומתקדמת, וממצב אותם גבוה בראש סולם סדר העדיפויות. פירמת הבנקים "לויד" מדווחת שהיא זוכה ל 30,000 פניות בשנה מסטודנטים בשנת לימודיהם האחרונה, שמתוכן מתקבלים 1,500 מועמדים. 

מיצוי מקסימלי של תהליכי גיוס

בזכות משחקי הווידאו הרבים ניתן לדמות סיטואציות רבות הקשורות למהות התפקיד ולאופן קבלת ההחלטות, כך שהתקופה הקרובה מביאה יותר מתמיד הזדמנות ליצור תהליכים פרטניים, ומותאמים אישית, שיתרמו רבות לארגונים ולפרט.   

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל