תעשיית הרכב לא מתכוונת לעצור גם אחרי התאונה הקטלנית באריזונה

ביום ראשון התרחשה תאונת דרכים קטלנית בה הייתה מעורבת מכונית אוטונומית של חברת אובר. התאונה הגבירה את הלחץ על המחוקקים והרגולטורים להאט את תהליך הכניסה של כלי הרכב האוטונומיים לכבישים בארה"ב

, AVmaster מגזין המולטימדיה

למרות זאת, ספק אם התאונה בה נהרגה איליין הרצברג, רוכבת אופניים בת 49 מטמפה אריזונה, באמת צריכה להדאיג את תעשיית הרכב; אם בהתחלה נדמה היה שהמכונית הייתה אשמה לחלוטין בתאונה, כעת מסתבר שהרצברג, ששדה הראייה שלה היה מוגבל עקב משא כבד שנטען על האופניים, כנראה התפרצה לכביש באופן שבו ההתנגשות הייתה בלתי נמנעת.

סיבה נוספת לכך שכנראה לא יוגדרו מגבלות חדשות בקרוב, היא ההתנגדות לכך מצד הממשל בשנים האחרונות, הן בתקופת אובמה והן בתקופת טראמפ, אם כי יש לציין שמספר חברים מהמפלגה הדמוקרטית נמצאים דווקא בצד שקורא להידוק הרגולציה.

המצדדים בהאצת השימוש בכלי הרכב האוטונומיים טוענים כי באמצעות הטכנולוגיה יהיה ניתן למנוע כ-35,000 תאונות בשנה הנגרמות עקב טעויות אנוש. לעומת זאת, המתנגדים טוענים כי הטיעון הזה פשטני מדי ולא מתייחס לעובדה שהתחום עדיין נמצא בראשיתו.

בינתיים, מנהל הבטיחות הלאומי מדרבן את חברות הרכב לבצע רגולציה עצמאית ואף מבקש לשמוע מן הציבור הרחב כיצד הוא היה משנה את תקנות התחבורה הוותיקות על מנת להתאים אותן לעידן האוטונומי.

עם זאת, עד כה המנהל סירב לדון באופן פרטני בתאונה וכיצד היא תשפיע על ההמלצות הרגולטוריות ומסר רק ששלח צוות מטעמו לטמפה. בעבר חקר המנהל תאונה קטלנית אחרת בה נהרג אדם שמכונית הטסלה שלו התרסקה אל תוך צדה של משאית. אז נמצא כי האשם היה כנראה במערכת שמאפשרת לנהג להוריד את ידיו מההגה לפרקי זמן ממושכים.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל