מי הזוכים בטקס האוסקר של עולם האודיו וידאו? AV Awards 2016

לאחרונה נערך טקס ה- AV Awards לשנת 2016. הטקס, אשר נחשב ל"אוסקר" של עולם ה-AV המקצועי התקיים זו השנה ה-18 במספר. על המבקשים להשתתף בתחרות להציג מוצר או חידוש בין פברואר ועד למאי של השנה כאשר הקטגוריות כוללות מוצרים, חברות, פרויקטים וממציאים.

אז בואו נכיר את הזוכים לשנת 2016:

בקטגורית מקרנים בעלי עצמת הארה של 4,999 לומנס ומטה זכה  מקרן Core XJ-V1 של חברת  Casio. 
המקרן מציג שילוב טכנולוגיות הארה של LED ולייזר, יחס ניגודיות של 20,000. המקרן הוא חסכוני ואיכותי ומגיע ברזולוציית XGA) 1024 x 768).

ראו כאן:

בקטגורית מקרנים בעלי עצמת הארה של 5,000 לומנס ומעלה זכתה חברת Digital Projection  עם מקרן INSIGHT 4K Laser
המקרן עצמו בעל עצמת הארה של 12 אלף לומנס (!!!) יחס ניגודיות 1:2000 עם 20 אלף שעות עבודה מובטחות, מואר באמצעות לייזר, רזולוצית 4K עם תמיכה ב-30 פריימים בשנייה, תמיכה בתלת ממד ועוד. קראו גם כאן

בקטגורית תצוגת השנה זכתה חברת Silicon Core עם מסך  Lavender 1.2mm LED Display
זוהי תצוגת ה LED במרווח הנמוך ביותר (1.2 מילימטר) מתוצרת חברת Silicon Core. אלו למעשה לוחיות LED צפופות המייצרות תצוגות בגדלים שונים ולפי דרישה. תצוגה זו מסוגלת לייצר רזולוציה של 1920X1080 במבנה מסך בגודל 110 אינץ'. יתרון בולט של טכנולוגיה זו, מעבר לגמישות ההרכבה שלה ויכולת החלפת חלק מהמסך הכולל, הוא צריכת החשמל שלה ועצמת ההארה הגבוהה שלה. עצמת ההארה היא 2,000 ניט (מדידה שונה מאשר מקרנים). אורך חיי לוח הארה (Display) כזה הוא כ 100,000 שעות.

בקטגורית המסך האינטראקטיבי זכה Clevertouch V Series של Sahara Presentation Systems Plc

סדרת המסכים האינטראקטיביים בגדלים שונים כולל 55, 65 ו 75 אינץ', מאפשרת 10 נקודות מגע במקביל, רזולוציה של 1080p, זכוכית מונעת השתקפות, והיא בעלת מערכת הפעלה מבוססת אנדרואיד (יש אפשרות לכרטיס מחשב). הסדרה מאפשרת שיתוף אינטראקטיבי ברמת Collaboration לכיתות לימוד וחדרי ישיבות. קראו עוד על המוצר כאן


בקטגורית מוצר האודיו של השנה – יש לנו שני זוכים !

החברה הראשונה d&b Audiotechnik GmbH – עבור המוצר NoizCalc. מדובר בפתרון ייחודי ומעניין ביותר: החברה פיתחה מערכת אקו מלאה בתחום האודיו באזורים פתוחים המאפשרת לא רק הפצת שמע, אלא גם מניעת זליגת רעש לא רצוי לסביבה. באירועים פתוחים (פארק הירקון לדוגמא) ישנם מצבים בהם הרעש מורגש היטב בסביבה הרחוקה. ציוד ההגברה ממוקם ותוכנת NoizCalc מבצעת ניתוח מלא של הסביבה ומוציאה פלט המתריע על רמת הרעשים אשר תימדד בסביבה הרחוקה, ניתן להזין נתונים כגון צמחיה ומבנים ועוד על מנת לקבל חיווי מדויק ככל האפשר. זהו מוצר ראשוני בתחום הנותן מענה לבעיה נפוצה מאוד. קראו עוד כאן או צפו בסרטון הבא:

הזוכה השני בקטגורית מוצר האודיו לא פחות מעניין מרעהו – הוא מובא על ידי חברת Listen Technologies, המוצר נקרא ListenWiFi.
המוצר נותן מענה ייחודי וראשוני למקומות בהם ישנם מספר מקורות תצוגה או שמע אליהם נדרש המשתמש להתחבר עם אזניות. אחד הלבטים הכבדים בחדרי כושר הוא האם להקשיב למוסיקה בטלפון/נגן או להתחבר עם האזניות לחיבור ה mini pl של עמדת הריצה על מנת לשמוע את התכנית המשודרת במסך ההליכון. Listen Technologies פתרה את הדילמה והיא מאפשרת למבקרים בחדר הכושר (או כל אתר דומה באופיו) להמשיך להשתמש בטלפון הנייד שלהם ולשמוע את הערוץ המשודר בטלוויזיה על ידי הורדת אפליקציה, התחברות לשירות המקומי (שרת Appliance) והאזנה על גבי הרשת האלחוטית ישירות לטלפון הנייד! למעשה החברה מאפשרת אפליקציית שמע מקומי עבור המשתמש. צפו בפתרון:

הזוכה בקטגורית מוצר AV  השנה הוא כחול לבן משלנו !!!
חברת Kramer Electronics עם CLS-AOCH/D-XL – סיב אופטי להעברת HDMI/DVI בעל ראשים נתיקים המאפשרים העברת הכבל בצנרת ללא צורך בהלחמה או חיבורים מיוחדים ואף ללא צורך במקור מתח להגברת עצמת השידור. כל זאת עד למרחק של 100 מטרים. העברנו כאן ידיעה נפרדת על הנושא, מומלץ להיכנס ולקרוא כאן.

זוכה נוסף בקטגוריה זו הוא B-Tech AV Mounts – עם סדרת System X Mounting Solution
סדרת מתקני מסכים הנותנת מענה עבור מסכי תפריטים (מסעדות, בארים וכדומה), קירות ווידאו ואף ווידאו קונפרנס. החדשנות למעשה מגיעה ביצירת פלטפורמה רחבה למתקנים בעלת בסיס זהה, היישומים שלה מאפשרים תלית מסכים על התקרה, ניידים (מספר מסכים במקביל), מקובעים, על גבי קיר ועוד. קחו לעצמכם 3 דקות ו 12 שניות כדי להבין טיפה יותר לעומק על מה מדובר:

הזוכה בקטגורית מוצר Audio & Video Management & Control הוא LIVIAU של חברת Apex

החברה השיקה ממשק שליטה פשוט להגדרה, בעל יכולת התממשקות לבקרים אחרים (Crestron, Harman, Extron), הייחודיות שהיא מציגה במוצר שלה מתבטאת ביכולת לחבר למסך המגע המנהל את החדר דיסק און קי (DOK) להצגת מצגות, או חיבור  HDMI ואפילו שידור אלחוטי, קליינט מובנה של Skype ועוד. בכך לפשט עוד יותר את ההתקנה בחדר. בין השאר החברה מאפשרת שליטה מלאה על התאורה בחדר, כולל המולטימדיה ומעניקה למשתמש נקודת ממשק יחידה. למערכת שתי גרסאות – R עבור חדרי ישיבות, S – עבור בארים, מסעדות מועדונים או עבור ניהול משרדי.


 

המוצר הזוכה בקטגורית עיבוד והפצת אודיו – ווידאו מובא על ידי VITEC –  MGW Ace / MGW D265

MGW Ace הוא המקודד הראשון בעולם התומך גם ב H.264 וגם ב HEVC) H.265) לכיווץ והפצת תכני ווידאו ואודיו כאשר החיסכון ברוחב סרט לשידור מגיע לכ-50 אחוזים ! המקודד מגיע עם שלל כניסות הכוללות HD-SDI, SDI, HDMI, DVI, Composite. הוא מקודד בו זמנית גם ב H.264 וגם ב-H.265.
MGW D265 היא יחידת מפענח הפועלת ב H.265 מול ה MGW Ace, מתחברת בחיבור רשת ומאפשרת קבלת שידורים ממנו וצפייה בהם. ניתן לממש את השילוב בין המקודד והמפענח לא רק בשידור מרחוק אלא גם עבור שילוט דיגיטלי, קירות ווידאו, מסכים אישיים ועוד.


המוצר הזוכה בקטגורית Digital Signage היא סדרה  Matrox C-Series מבית Matrox Graphics Inc
 החברה יצאה בסדרת כרטיסי מסך חזקים במיוחד כאשר כל כרטיס בעל 4, 6 או 9 יציאות התומכות ברזולוציות של החל מ-1920X1200 ועד ל-4096X2160 לכל יציאה.

 

המוצר הזוכה בקטגורית הפקה הוא  GroundControl Followspot System מבית PRG
המוצר מאפשר מעקב וניהול בימת הופעות גם כאשר ישנה בעיית מיקום עמדת הניהול.


המוצר הזוכה בתחום Collaboration הוא CamConnect מבית Logitech
החברה שמה לעצמה יעד להיות חלק מכל פלטפורמה אפשרית בתחום ומכאן גם מבחר המוצרים שהיא מייצרת. ה-CamConnect  הוא מוצר All In one עבור ועידות ווידאו מבוססות מחשב. הוא כולל חיבור USB וחיבור מתח המאפשרים למשתמש מצלמת 1080P, מיקרופון, רמקול היקפי 360 מעלות, יציאת HDMI ואפילו חיבור NFC לשיתוף אלחוטי מהטלפון הנייד. המוצר מתאים לוועידות של עד 6 משתתפים.


שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVCOM

על זה נאמר Crystal Clear

אנחנו פוגשים את ניקוס אלקסידיס (Nikos Alexiadis) בביתן סוני בתערוכת ISE 2022 כשמאחוריו מחזה שובה עין: תצוגות תכלית של החברה על גבי מסכי LED בגדלים

לכתבה »
מינויים

ClearOne ממנה מנכ"ל חדש

השינויים בתעשיית ה-Pro AV לא מפסיקים להגיע, בעדכון האחרון מ- ClearOne פורסם כי חבר המנהלים של החברה החליט לערוך שינוי משמעותי ולהחליף את מנכלי"ת החברה וראש

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל