קרדיט - Fortinet

שילוב עמוק יותר של FortiAI בפלטפורמת מארג האבטחה של פורטינט מאפשר לארגונים להגביר את האבטחה ולהגביר את היעילות התפעולית שלהם

פורטינט® (נאסד"ק: FTNT), מובילה עולמית באבטחת סייבר המניעה את האיחוד בין ביצועי תקשורת ואבטחה, הכריזה על עדכונים חדשים בסל פתרונות ה-GenAI שלה כדי לשפר את תפעול הרשת והאבטחה, הכוללים עוזר GenAI ראשון בתעשייה לאבטחת התקני IoT. 

לפי ISC2, מגזר אבטחת הסייבר מתמודד עם מחסור מיומנויות משמעותי המתקרב ל-4 מיליון מומחים. GenAI מתמודדת עם אתגר זה על ידי הורדת הצורך במיומנות טכנית. FortiAI, עוזר ה-GenAI של פורטינט, תומך ומדריך את צוותי האבטחה (SecOps) ותפעול הרשת (NetOps) כך שהם יהיו מסוגלים להגדיר ולנהל שינויים ברשת שלהם, לחקור ולתקן איומים מהר יותר מאי פעם. הממשק האינטואיטיבי של FortiAI מאפשר לאנשים – ללא קשר למומחיות שלהם – להיות מעורבים על ידי שימוש בשפה טבעית, מה שמגשר ביעילות על המחסור במיומנויות בתעשייה. מאז השקת FortiAI בשנת 2023, פורטינט המשיכה להעמיק את תכונות ה-GenAI במארג האבטחה של החברה (Fortinet Security Fabric) וכעת, החברה מציגה את החידושים הבאים בסל הפתרונות שלה:

John Maddison Credit Fortinet

יכולות GenAI חדשות עבור תפעול רשת 

האצה של פעולות Day 0 ו-Day 1: היכולות החדשות של FortiAI כחלק מ-FortiManager מציגות גישה טרנספורמטיבית לתצורה ותפעול רשת של Day 0 ו-Day 1 באמצעות אספקת סקריפטים לתרחישים שונים בסיוע GenAI ב-CLI ו-Jinja. תכונה חדשנית זו מסייעת ליצור סקריפטים המבוססים על שימוש בשפה טבעית, מה שהופך אותם לנגישים לעובדים ברמות שונות של מומחיות בתכנות. הפתרון כולל גם יכולת אימות, אשר בוחנת את הקוד לאיתור שגיאות ומציעה עריכות, מייעלת את פיתוח הקוד ומשפרת את אמינות הסקריפטים של התצורה. מדובר בנכס רב עוצמה עבור צוותי IT המבקשים לשפר את היעילות התפעולית שלהם. דוגמה לשאילתה שניתן לשאול את FortiAI – "תוכל לעזור לי להגדיר BGP על FortiGate?" 

שיפור הנראות ופתרון הבעיות של Day 2 עבור פגיעויות IoT: פתרון FortiManager כולל כעת את עוזר ה-GenAI הראשון בתעשייה לאבטחת IoT עם ממשק AI לשיחה המופעל על ידי FortiAI כדי לסייע באיתור ופתרון בעיות של פגיעויות IoT. עוזר האבטחה החדש מאפשר לצוותי אבטחת הרשת להשתמש בשפה טבעית כדי לקבל תצוגה ברמה גבוהה של פגיעויות, להתעמק בפרטים כמו משתמשים משויכים ורמת חומרה, לנתח את ההשפעות ואפילו לקבל המלצות לפעולה מ-FortiAI, מה שמאפשר זיהוי בעיות יזום ופתרונות מהירים יותר. דוגמה לשאילתה שניתן לשאול את FortiAI – "הראה לי את כל נקודות התורפה הקריטיות ואת ההתקנים המשויכים לכל אחת מהן".

יכולות GenAI חדשות עבור פעולות אבטחה

פישוט ציד וניתוח האיומים: פורטינט מעמיקה את השילוב של FortiAI בתוך FortiAnalyzer עם יכולות הכתבה חדשות. עדכונים אלה מפשטים את ציד האיומים ואת ניתוח האירועים, מקבלים פקודות לביצוע חקירות נתונים, זיהוי איומים או הפקת דוחות. אנליסטים יכולים לנווט במהירות במערכי נתונים עצומים כדי לאתר בצורה מדויקת איומים פוטנציאליים ולהגיב להם, מה שהופך תהליכים אלו למהירים ונגישים יותר לאנשי מקצוע בכל רמות המומחיות. יכולות אלו מאיצות את מחזורי הבדיקה והתגובה ומפחיתות את הצורך בהכשרה טכנית מקיפה. צוותי אבטחה יכולים לטפל במשימות איתור, ניתוח ומניעת איומים בצורה יעילה יותר ובכך, לשפר את יכולתם לנהל אירועי אבטחה באופן יזום. דוגמה לשאילתה שניתן לשאול את FortiAI – "נתח את אירוע האבטחה האחרון, ספק סיכום מפורט, בצע הערכה של ההשפעה הפוטנציאלית שלו והצע פעולות תיקון מתאימות". 

מתן עדיפות לאבטחת GenAI ופרטיות נתונים

ככל שטכנולוגיות AI הופכות לחלק בלתי נפרד יותר ויותר מאבטחת סייבר, החשיבות של אבטחת תהליכי AI והבטחת פרטיות נתונים היא בעלת חשיבות עליונה. פורטינט נמצאת בחוד החנית של טיפול בבעיות קריטיות אלה עם אמצעים חזקים שנועדו להגן ולייעל את הפעילות של GenAI. כחלק ממחויבות זו, פורטינט מארחת שרתי פרוקסי AI בתוך מרכזי הנתונים שלה – יוזמה אסטרטגית לכל ממשקי ה-AI. יישום זה מטייב את ביצועי ה-AI ומשפר את האבטחה של נתוני הלקוחות בכל מוצרי פורטינט. על ידי ריכוז תעבורת ה-AI באמצעות פרוקסי מאובטח, פורטינט מבטיחה כי כל אינטראקציות הנתונים מנוטרות ומוגנות, מה שמפחית סיכונים הקשורים לפעולות המונעות על ידי AI.

FortiAI: GenAI לתמיכה וייעול פעולות הרשת והאבטחה

פורטינט סללה את הדרך לחדשנות בתחום ה-AI באבטחת סייבר מזה למעלה מעשור וה-AI שימשה כעמוד השדרה של מארג האבטחה של פורטינט ושירותי מודיעין האיומים והאבטחה של FortiGuard Labs. FortiAI הוא החידוש העדכני של החברה בתחום ה-AI והוא מספק סיוע של GenAI מודע להקשר כדי לעזור לצוותי SecOps ו-NetOps לקבל החלטות טובות יותר במהירות רבה יותר. FortiAI תומך ביותר מ-30 שפות נפוצות ומאפשר לארגונים לנווט בפער מיומנויות אבטחת הסייבר תוך הפחתת סיכונים וייעול הפעילות העסקית. FortiAI, שהושק בתחילה כחלק מ-FortiSIEM ו-FortiSOAR, משולב גם עם FortiAnalyzer ו-FortiManager, עם אינטגרציות נוספות המתוכננות להביא את העוצמה של GenAI לכל מארג האבטחה של פורטינט.

ג'ון מדיסון, מנהל שיווק ראשי בפורטינט, אמר כי, "הבינה המלאכותית הגנרטיבית מעצבת מחדש את פעולות הרשת והאבטחה ותומכת במומחי IT וסייבר כדי לעשות יותר ובצורה מהירה יותר. פורטינט מחויבת להמשיך לעמוד בחזית החדשנות בתחום הבינה המלאכותית ועל ידי הרחבת FortiAI, עוזר GenAI מודע-ההקשר שלנו, אנחנו ממשיכים להעצים צוותי תפעול באמצעות יכולות עיבוד שפה טבעית מתקדמות. העדכונים האחרונים ב-FortiAI מספקים דרכים חדשות וחדשניות להתממשק עם מוצרי פורטינט, תוך שימוש ביותר מ-30 שפות נפוצות כדי להפחית את המורכבות ולהגביר את היעילות התפעולית".

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG