יום שלישי , ספטמבר 28 2021

Microsoft Teams מגיעה ל-Windows 11 עם כמה שיפורים מתבקשים

כדי לקבל את Microsoft Teams כחלק אינטגרלי מתוך ווינדוס 11 נצטרך לחכות לפחות עד תחילת 2022, אבל כבר בקרוב צפויות להתווסף מספר תכונות מתבקשות שלחלק מהמתחרות כבר יש.

Microsoft Teams מגיעה ל-Windows 11 עם כמה שיפורים מתבקשים, AVmaster
microsoft

מחיקה אוטומטית של פגישות מוקלטות

על פי עדכון של אתר Windows Latest, אחת התכונות המבוקשות ביותר היא דווקא זו שמאפשרת להקליט פגישה מרובת משתתפים, אך למחוק אותה לאחר מכן באופן אוטומטי מטעמי אבטחה או מטעמי פרטיות.

התכונה, שתהיה זמינה עבור חלק מהמשתמשים בסוף ספטמבר, תוכל להיות מופעלת רק על ידי משתמש בעלי הרשאות אדמין שארגן את הפגישה או איש IT.

הדבר מתאפשר הודות לעובדה כי כל הפגישות בטימס מוקלטות על גבי שירותים הכוללים אחסון בענן של מיקרוסופט: Sharepoint או OneDrive. 

כברירת מחדל, הפגישות יהפכו ללא זמינות אחרי כ-60 יום (תקופת החיים הממוצעת של רוב הפגישות שלאחר מכן הן כמעט ולא נצפות על ידי משתמשים שוב). משתמשים עם הרשאות מנהל או משתמשים עם הרשאות מחיקה ועריכה יוכלו לשלוף את קובץ הפגישה עצמו תוך כ-90 יום.

פגישות ישנות יותר לא יושפעו מהשינוי.

 

תמלול אוטומטי ותרגום מצגות

שינוי נוסף יצרף לפגישה תמלול אוטומטי בזמן אמת של מי שמדבר כרגע בשפות נתמכות (וורד כידוע לא תומך בתמלול בעברית, כך שסביר להניח שהמצב יישאר כך גם ב-Teams) ויהיה אפשר לשלב אותו כחלק מההקלטה על סמך הגדרות הפרטיות.

חשוב לציין שתרגום אוטומטי של מצגות כבר זמין בתוך Teams, כשכל משתמש יכול לתרגם את המצגת לשפתו שלו בלי להשפיע על מה שרואים שאר המשתמשים, והוא לשם שינוי כן תומך בעברית (למרות שלא היינו ממליצים לסמוך בעיניים עצומות על תרגום אוטומטי…).

Microsoft Teams מגיעה ל-Windows 11 עם כמה שיפורים מתבקשים, AVmaster
https://myteamsday.com/

פתיחת קבצי אופס במחשב המקומי

שינוי אחרון שכנראה כבר היה צריך להגיע לפני זמן רב יאפשר לפתוח קבצי וורד , PowerPoint או אקסל בתוכנת האופיס של המחשב או גרסת ה-Desktop  של Teams. עד כה היה ניתן לעשות זאת רק דרך הדפדפן או גרסת הווב של Teams, שתי אופציות לא נוחות במיוחד.

מה עוד צפוי לנו?

למרות שהשינויים הנ"ל הוכרזו בסוף חודש יולי, מיקרוסופט הכריזה על שינוי ייסודי יותר בדמות Microsoft Teams Client 2.0 כבר בסוף חודש יוני. השיפורים המובטחים לנו יהיו בעיקר בגזרת הביצועים ודרישות המשאבים, כאשר דגש נוסף יושם כאמור על אינטגרציה עם Windows 11.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל