יום חמישי , דצמבר 2 2021

האם זה מה שיציל את הפלטפורמה של Overture ?

חברת ברקו נכנסת (באיחור) לשוק מתפתח לאחר רכישת Medialon, עם פתרונות אוטומציה לחדרי הישיבות

Overture היא פלטפורמה של חברת ברקו (Barco) לאוטומציה בחדרי ישיבות. הפלטפורמה מאפשרת גם למי שאינו טכנאי או איש AV, 'לשלוט' על הצד הטכנולוגי בחדר שתפעולו עלול להעלות חששות בקרב המפעיל. המערכת עובדת באופן פשוט ביותר באמצעות חיבור המערך הקיים של הארגון לרשת האינטרנט הפנימית שלו, דרך תוכנה ייעודית וללא שימוש בחומרה נוספת. בכך מאפשרת הפלטפורמה שליטה מתוך חדר הישיבות, ללא צורך להפריע לפגישה או למצגת כאשר הטכנאים או אנשי ה AV הארגוניים, יכולים לבצע בקרה או שינויים מאיזור מרוחק במידת הצורך. 

נשמע טוב? העניין הוא ש-Overture הייתה במקור מערכת של חברה בשם Medialon אשר נרכשה על ידי ברקו ב-2016. כך שברקו למעשה נכנסה לשוק באיחור משמעותי אחרי המתחרות שלה כגון קרסטרון וקרמר. 

למרבה האירוניה, ברקו דווקא הצליחה מאוד עם פתרון אחר שמיועד בדיוק לאותו קהל יעד ונקרא ClickShare .ClickShare הוא פתרון תצוגה פשוט ביותר, המאפשר שיתוף מסך לאמצעי התצוגה המרכזי בחדר, בלי צורך בכבלים או שינוי הגדרות תצוגה וצליל. הפתרון מתחבר לאחד משקעי הUSB בלפטופ או באמצעות אפליקצייה ייעודית. עד כה נמכרו כ-300,000 יחידות, מספר לא מבוטל בכלל כאשר מדובר על שוק נישתי יחסית.

הכיוון המתבקש מן הסתם הוא לחבר את שתי המערכות יחדיו ליצירת פתרון אחד שלם שעולה על סכום חלקיו, ולכן ההכרזה על האינטגרציה החדשה הזו לא צריכה להפתיע אף אחד.

האם זה אומר שברקו יכולה לנשום לרווחה בידיעה שהרכישה שלה השתלמה מבחינה כלכלית? לא בטוח. גם אם מדובר בפתרון מצוין, ברקו עדיין תצטרך לתת תמריצים ללקוחותיה שכבר משתמשים ב-ClickShare על מנת ליישם גם את ה Overture. 

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל