יום חמישי , יולי 9 2020

VR בגובה 346 מטרים, 360 מעלות – לא תפספסו את הנוף

מגדל CN-Canada National בטורונטו השיק אפליקצית VR חינמית המאפשרת למשתמשים בה לצפות בנוף 360 מעלות כאילו היו על גג המגדל

האפליקציה פותחה בשיתוף עם חברת Fuzz Productions – חברה אמריקאית המפתחת מוצרים למובייל בשיתוף עם מגדל CN הממוקם בטורונטו ומתנשא לגובה של 553 מטרים (ו-33 סנטימטרים, למען הדיוק). מדובר במגדל הלאומי של טורונטו והוא מוגדר כפלא הנדסי והוא מהווה אטרקציה למבקרים, שמספרם הגיע לכמעט שני מליון בשנה שעברה.

האפליקציה הושקה לחגיגות שיפוץ המגדל ממנו ניתן להשקיף על העיר, היא מאפשרת צפיה פנורמית בכל הכיוונים – 360 מעלות, גם ביום וגם בלילה. מבקרים במגדל אשר התקינו את האפליקציה יוכלו לזהות מספר נקודות "חמות" מעניינות בעיר בזמן ביקורם ולקבל עליהן מידע בזמן אמת.

"כמרכז תרבות קנדי, אנו תמיד מחפשים להרחיב את האינטראקציה הדיגיטלית עם אורחינו מרחבי העולם," אמרה ג'ואן פאוליקי (Joanne Pawlicki) מנהלת שיווק ותקשורת במגדל CN.

"על ידי מינוף טכנולוגיות תלת ממד ומציאות מדומה מתקדמות וחדשניות, אפליקצית Viewfinder החדשה מעצימה את חווית המבקרים ויוצרת אינטראקציה טובה יותר עם קו הרקיע של טורונטו. אפליקציה זו גם משלימה ומשיקה לאפליקצית CN Tower Experience אשר הושקה ביוני 2016," אמר קווין מקמנוס (evin McManus9, מנהל טכנולוגיות במגדל CN.

האפליקציה תוכננה ופותחה על ידי Fuzz Productions, היא מכוונת את מיקום המשתמש במצפה באמצעות חיישני הטלפון הפועלים כג'יירוסקופ. הכיוונון המדויק מאפשר לאורחי המגדל לסרוק את קו הרקיע באמצעות האפליקציה ולגלות למעלה מ90 אתרים ומקומות מעניינים נוספים, הכוללים מבנים, אתרי בידור וגיאוגרפיה. האפליקציה תומכת בחמש שפות ובהן אנגלית, צרפתית, ספרדית, קוריאנית ומנדרינית. היא זמינה להורדה בחינם ב-AppStore וב-Google Play.

"Fuzz שמחה ביותר לעבוד עם מגדל CN על חווית תלת ממד מקיפה באפליקצית Viewfinder החדשה. היא משפרת את חווית המבקרים ויוצרת סיור דיגיטלי בקו הרקיע של טורונטו, ומאפשרת לאנשים מכל העולם ליהנות מנופים הנשקפים ממגדל CN – מהטלפון הנייד שלהם." ציין נאט טריינאנס (Nat Trienans), מנכ"ל ומקים Fuzz.

בזמן הקרוב תתווסף יכולת מציאות רבודה לאפליקציה באמצעות מערכת ההפעלה iOS12 אשר תשוחרר בקרוב. מגדל CN מתכנן להוסיף יכולות נוספות כגון מידע מפורט על האתרים המיוחדים הנשקפים ממנו וכן היכולת לשתף חוויות מהאפליקציה ברשתות החברתיות.

ואיך אפשר בלי סרטון ?