מערכת וובקס לשיחות ועידה הצליחה לעמוד בכל הדרישות הטכניות בזכות שימוש במספר אמצעי אבטחה ומרכזי מידע פנים אירופאיים

אייל רגב סיסקו
אייל רגב, סיסקו

בית המשפט העליון של האיחוד האירופאי, או CJEU בראשי תיבות, מהווה את הסמכות העליונה בכל מה שקשור לחקיקות משנה המחייבות את כל המדינות החברות באיחוד האירופאי. מעבר לכך היא אחראי לפירוש של אמנות האיחוד האירופאי, שהיא מסגרת משפטית ייחודית לאיחוד. לפיכך, הוא נחשב לאחד מבתי המשפט החשובים ביותר באיחוד אם לא החשוב מביניהם.

ב-13 ביולי השנה, הגוף המפקח על ההגנה על המידע באיחוד, the European Data Protection Supervisor (EDPS) נתן את האישור הסופי לפלטפורמת Webex של סיסקו להפוך להיות הפלטפורמה הרשמית (ולמעשה היחידה) לווידאו קונפרנס ב-CJEU.  במילים אחרות, Webex הצליחה לעמוד בכל הדרישות הטכניות של EDPS.

מלבד זאת סיסקו הצליחה לעמוד גם במספר תקנים פנימיים של מדינות כמו גרמניה (C5), ספרד (ENS) ותקן נוסף האחראי על אחסון מידע בענן (EU Cloud CoC)

הדבר מתאפשר בין היתר בזכות העובדה שלוובקס יש מרכזי מידע בפרנקפורט ואמסטרדם הנמצאים בתוך המרחב הגאוגרפי של האיחוד האירופאי. המרכזים האלו משמשים מן הסתם גם כגיבוי חיצוני ומאחסנים מידע אודות השימוש במערכת, קבצי לוג, קבצים של תוכנות צד שלישי, פרופילים של משתמשים וחיובים.

נכון להיום אין חברה אחרת המסוגלת להתחייב לשמירת כל הנתונים בגבולות אלו, על אחת כמה וכמה לא חברה כמו סיסקו אשר מתמחה גם בהגנה על מידע ממוחשב באמצעים מתקדמים כגון זיהוי פנים ואולי חשוב יותר, הצפנה מקצה לקצה מסוג "אפס אמון" (Zero Trust).

המשמעות של "אפס אמון" היא שכל המכשירים הנמצאים בסביבה הארגונית חייבים לאמת זה את זה ומכשיר אחד לא יכול ליצור קשר עם מכשיר אחר ללא בדיקת אבטחה, אפילו אם הם נמצאים באותה הרשת.

בקבוצה זו נכללים מן הסתם גם מכשירים המשמשים לשיחות וועידה ולמעשה מרגע תחילת השיחה אין לפלטפורמת Webex שום יכולת אחסון או שליפה של מפתחות האבטחה. אמצעים נוספים להגנה על המידע פועלים כנגד תוכנות זדוניות (Malware).

הסיבה לאימוץ אסטרטגיה בשנים האחרונות היא בין היתר העובדה שכמעט כל מכשיר יכול להתחבר לרשת האינטרנט החיצונית, שלא לדבר על כך שיותר ויותר עובדים מביאים את הציוד שלהם מהבית.

בתגובה לחדשות המשמחות עבור סיסקו מסר Javed Khan, סגן מנהל בכיר בחברה כי הוא גאה בכך שהמחויבות של החברה לפרטיות ואבטחה הביאו לכך שהיא הצליחה לעמוד בדרישות הקפדניות של עיבוד המידע (שנדרשו על ידי EDPS) וכי בחברה תמיד האמינו שפרטיות ואבטחה חייבים להיות חלק מהמהות של המוצר ולא רק "תוספת מאוחרת".

קרדיט: Luxofluxo, ויקיפדיה

אייל רגב, מנהל מכירות תחום קולבורציה בסיסקו ישראל אמר: " הבחירה של בית הדין של האיחוד האירופאי בפתרון Cisco Webex אינה מפתיעה ומוכיחה כי ארגונים שדורשים אבטחה ברמה הגבוהה ביותר, פונים אלינו בזכות גישה הוליסטית של 360 מעלות בה אנו נוקטים, לאבטחת משתמשים, תוכן, יישומים ומכשירים בכדי להבטיח שנתוני המשתמש מאובטחים ובטוחים, ללא תלות במיקום פעילות המשתמשים- במשרד, בבית או בדרכים״.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG