Who is talking – שיחות ועידה במקום העבודה המודרני

יותר ויותר ארגונים ועובדים בישראל וברחבי העולם חוזרים למשרדים בצורה שונה מכפי שהכרנו קודם לכן – העתיד מוביל להיברידיות, ויכולות שיחות וידאו מתקדמות הופכות דומיננטיות במגוון חללי העבודה. Crestron מספקת פתרונות שישלבו את הטכנולוגיות שיובילו לחוויה האפקטיבית ביותר.

, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - Crestron

חוזרים לשגרה, אבל אחרת

האינטראקציות משתנות, הצרכים משתנים והטכנולוגיה צריכה להתאים את עצמה – ובמהירות. אחד האתגרים היום הוא שכלל המשתתפים בכל פגישה צריכים לחוות חוויה דומה, בין אם עובדים ומדברים באותו החדר, ובין אם הם משתתפים בפגישה מרחוק. 

אם בעבר המשתתפים המרוחקים היו 'מסורתית' בעמדת נחיתות, על פי רב ראו ונראו, שמעו ונשמעו בצורה פחותה יחסית ליושבים בחדר, הרי שעם התקדמות הטכנולוגיה ושיפור חווית המשתמש בפלטפורמות הויעוד, באופן אירוני, משתתפים מהבית מקבלים חשיפה טובה יותר מהמשתתפים בחדר הישיבות: הם מקבלים חלון משלהם, השם שלהם מצוין עליו וכל המשתתפים בפגישה יכולים לראות היטב מי ומה תורם לפגישה. 

האירוניה ממשיכה היות ודווקא הוידיאו של היושבים בחדר הישיבות, עלול להיות לא איכותי מספיק והמשתתפים שנוכחים פיזית בחדר מקבלים חשיפה טובה פחות. כעת האתגר הוא להשוות את התנאים לכלל המשתתפים עם דגש על אלו שנוכחים פיזית בחדר הישיבות.

, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - Huddly

זה הזמן להכניס לתמונה פתרונות וטכנולוגיות שמטרתם לעקוב אחר הדובר/ים ולהציג אותו לכל המשתתפים – כולם צריכים לראות ולשמוע את כולם. פתרונות מסוג זה יכולים להגיע בטווח רחב של רמות; ממצלמה יחידה בטכנולוגיית USB ועד לפתרון Custom עם מספר רב של מצלמות, מחדרי HUDDLE קטנים עד לקפיטריות, אודיטוריומים, בתי משפט, וחללים מורכבים אחרים.

אז איך זה עובד?

הפתרונות הפשוטים והקלים ביותר מתאפשרים באמצעות מצלמה בודדת. לדוגמא, חלק ממוצרי Crestron Flex לועידות וידאו כוללים בתוכם את המצלמה האיכותית והעוצמתית Huddly IQ. 

ה -Huddly IQ כוללת יכולת "auto framing": אלגוריתם לעיבוד תמונה שמנתח בזמן אמת את מרחב הפגישה ומזהה את כמות ומיקום המשתתפים. התוצאה היא תצוגה מותאמת אוטומטית עם זווית ופוקוס מתאימים. ליכולת הזו נוסף בונוס קטן אך חשוב: אנחנו יכולים לדעת כמה אנשים נמצאים בחדר. נתון שניתן לגשת במטרה לאסוף נתונים ואף לקבל התראות באמצעות שירות ה-XiO Cloud של Crestron.

מידע על כמות האנשים בחדר מקבל חשיבות יתרה בעידן הריחוק החברתי ומגבלות על מספר אנשים בחדר בודד. מצלמה נוספת, המיועדת לחללים גדולים עם יכולות דומות, היא ה-AVER המגיעה בבאנדלים של Crestron Flex. Auto Framing יכולה לתת מענה מצוין בחללים פשוטים, אך בחללים מורכבים יותר הכוללים זווית צילום שונות למשל, מצלמה בודדת תתקשה לתת מענה הולם.

 

אז מה כן אפשר לעשות?

בחללים גדולים, פתרונות הכוללים ומשלבים מספר מצלמות הם היעילים ביותר. מערכות אלו יכללו, על פי רב, אלמנטים של עיבוד אודיו, הצלבת מידע בין מספר מצלמות ולעיתים אף טכנולוגיות מעקב ב-Infrared באמצעות משדר שנלבש על ידי הדובר.

במקרים רבים ניתן לייצר אוטומציות באמצעות מערכות הבקרה של Crestron, כמו הפעלה של פריסט כלשהו במצלמה בעקבות זיהוי פתיחה של מיקרופון במיקום מסוים וכד'. הגמישות האינסופית של מערכות הבקרה של Crestron מאפשרת לייצר תרחישים יצירתיים להורדת הצורך בבמאי בפגישה.

הסיטואציות שבהן היכולות הללו חשובות במיוחד פוגשות מרחבים רבים – בכיתות, בהן עוברים לשלבים של שאלות ודיון עם הסטודנטים. בבתי משפט, אולמי ועידות ועוד. עם מערכות השליטה של Crestron – הכול אפשרי.

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
CCS-CAM-USB-F-250 - תמונה - Crestron

שורה תחתונה – מה מגיע לחדר (או לשולחן)?

קודם כל, אם נבחן ונראה את ההעדפות של אנשי IT בארגונים השונים, פתרונות מגיעים כחלק מפלטפורמה עדיפים לעומת מוצרים שמגיעים 'עצמאית'. כך גם שימוש בפתרונות ומוצרים המגיעים מאותה חברה, מקלים על העבודה, על השימוש ועל התחזוקה השוטפת שלהם. 

הנחת המוצא, כמובן, היא מציאת האיזון הנחשק של עלות מול תועלת. כך, פתרונות auto tracking לצדדים מרוחקים בחדרים גדולים משולבים עם פתרונות השליטה של Crestron Flex, לדוגמא, יכולים להוות מודל מנצח. 

עם תפישה זו אפשר להביא לכל ארגון, לכל חלל, מרחב או חדר את סל הפתרונות שישיג את הגמישות הנדרשת והיעילות המרבית בכדי ליצור את חווית המשתמש המושלמת.

גם ב-Crestron ישראל תוכלו למצוא את כלל הפתרונות עבור סביבת העבודה המעודכנת (והמודרנית) אשר 'תפורה' בדיוק עבורכם.  

אולי יעניין אותך גם
מינויים

סמנכ"ל כספים חדש במטריקס

נבו ברנר (45) מונה לסמנכ"ל הכספים של חברת הטכנולוגיה מטריקס, המונה כ-11,000 עובדות ועובדים ונסחרת בבורסה בשווי של כ-5 מיליארד ש"ח.  נבו ברנר. צילום –

קרא עוד »
פולי

אמנות הפריים מאת Poly

חברת פולי היא מהדקדקניות ביותר ככל שזה נוגע לחווית המשתמש בשיחות ועידת הוידאו; איכות הקול, ניקוי רעשים ויכולת העברת תחושת ה'ביחד' באמצעות מעקב דובר או

קרא עוד »
אירועים

קצב אחר לגמרי

המסלולים שעושות חברות וכמובן אנשים בתעשיית ה-Pro AV מרתקים אותנו, חלקם מתחילים כאנשי מכירות שהתאהבו בתחום ועוברים למחלקות הטכניות כי גילו אהבה חדשה, חלקם עושים

קרא עוד »

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל