זו אולי נשמעת כמו התחלה של בדיחה אבל בית קפה אחד באן ארבור שבמישגן, לא רק שהצליח לעורר את הסצנה המקומית אלא גם מצא פתרון משתלם במיוחד להצגת התפריט הדיגיטלי שלו

אילוסטרציה - Canva, Freepik Premium

הישראלים מתגאים בכך שהם אוהבים להכניס למטבח מגוון מאכלים ומשקאות מכל העדות, אבל גם מי שחשב שראה וטעם הכול עשוי למצוא את עצמו מופתע מבית קפה חדש במדינת מישגן שמגיש קפה מסוג חדש ולא שגרתי.

בית הקפה העונה לשם Socotra Coffee House נפתח בסוף החודש שעבר בצמוד לשתי האוניברסיטאות הגדולות בעיר אן ארבור ומגיש לצד מאפי הפטיסייר הידועים קפה מפולי ערביקה שמקורם בתימן וחלקם באופן ספציפי באי סוקוטרה (על שמו קרוי בית הקפה).

בריאיון למגזין Digital Signage Today מספר המנהל והמייסד השותף סאם אל ראבי שהפולים עצמם נטחנים לפחות פעם אחת בשבוע ובדרך כלל מספר פעמיים בשבוע באופן מקומי מכיוון שזוהי למעשה הדרך היחידה לשמור על טעמו וייחודו של הקפה.

אך כאמור, החדשנות כאן אינה נגמרת בפולי הקפה אלא גם בצמד התפריטים המוקרנים באמצעות השילוט הדיגיטלי שבמקום: השמאלי לקפה האותנטי ואילו הימני למי שמעדיף את הקפה המודרני יותר.

כדי לחסוך בעלויות ולפשט כמה שיותר את תפעול התפריטים אל ראבי החליט לעשות שימוש בקאנבה (Canva), פלטפורמה המאפשרת לכל אחד לעצב גרפיקה גם מבלי להיות מומחה פוטושופ. אחת התכונות המתקדמות של Canva המתבססת על AI היא לקיחת אלמנטים קיימים (או אפילו הנחיות טקסטואליות) והפיכתם לתבנית כלשהי (כולל תבנית בצורת תפריט) על פי דרישת המשתמש.

כמו להרבה פלטפורמות פופולאריות אחרות, גם לקאנבה יש אפליקציות משלה וביניהן גם אפליקציות המאפשרות לחבר אותה ישירות למסך או אפילו להעביר את הגרפיקה לדיסק און קי ולחבר אותו ישירות למסך בלי כבלים כלל.

לדוגמה, אחת האפליקציות היותר פשוטות שמסוגלות לעשות זאת נקראת Directable ותמורת כ-10$ בחודש תוכלו להתחבר דרכה למסך אחד ולהריץ נגן מדיה מבוסס אנדרואיד שישאב את התוכן שלו ישירות מחשבון ה-Canva שלכם. אם תרצו לחבר אותה ליותר מסכים (עד ארבעה) תאלצו להיפרד מ-30$ דולר, מחיר מגוחך לכל הדעות גם אם לוקחים בחשבון את עלות המסכים עצמם.

במקרה של אל ראבי אגב, הוא החליט להסתפק במסכי טלוויזיה של Insignia, מותג הבית של Best Buy שנמכר במחירים זולים במיוחד (קצת בדומה ל"מותגי המדבקה" כדוגמת Pilot שנמכרים אצלנו ברשתות השיווק).

עבור מי שבכל זאת מעדיף תפריט שאפשר להחזיק ביד, אל ראבי פשוט לקח את העיצוב שכבר הכין והתאים אותו לגודל של תפריט רגיל (מה שאפשר לעשות בערך בשתי שניות בקאנבה פרו).

לא בטוח שהפתרון הזה מתאים לכולם והיכולת של קאנבה להפיק אנימציות או סרטונים של ממש היא בסך הכול די מוגבלת, ובכל זאת, אין ספק שהמקרה של Socotra Coffee House מוכיח שאם אתם יודעים בדיוק מה אתם צריכים ורוצים לחסוך קצת כסף, אפשר למצוא פתרונות מקוריים…

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG