הטכנולוגיה של Ready Care כוללת חיישני רדאר ומצלמה בתדרי אינפרה אדום שמספקים נתוני נשימה ודופק כמו נתונים בזמן אמת על רמת הסחת הדעת של הנהג ולבצע בהתאם פעולות ש׳יעירו׳ אותו

פתרון ה-Ready Care  של חברת האוטומוטיב HARMAN זכה בפרס החדשנות היוקרתי של Fast Company לשנת 2023 על ״השילוב של מספר טכנולוגיות מפתח במטרה לשפר את בטיחות הנהג ורווחתו בכביש״. פרסי ה- Innovation by Design  מוענקים מדי שנה לחברות הפותרות את הבעיות החשובות ביותר של חיי היום והם נחשבים לבין היוקרתיים בתעשייה העולמית. 

HARMAN Ready Care פותח על ידי חברת CAARESYS הישראלית, חלוצת חיישני הרדאר בתאי הנהג, שנרכשה לא מכבר על ידי HARMAN ומהווה כיום חלק מחטיבת ה-ADAS/AD של החברה שממוקמת בהוד השרון. הטכנולוגיה כוללת חיישני רדאר ומצלמה בתדרי אינפרה אדום שמספקים נתוני נשימה ודופק, כמו נתונים נוספים בזמן אמת, על רמת הסחת הדעת של הנהג מהכביש, מידת עייפותו וריכוזו בכביש. עם קבלת הנתונים, המערכת יכולה להפעיל שורה של גירויים יזומים, מותאמים אישית כגון הגברת ווליום מוסיקה, או מזגן – בתוך הרכב – שיחזירו את הנהג ל״איפוס״. הטכנולוגיה אף מציעה תאימות למספר מנועי ניווט ומספקת בחירה חלופית למסלול עמוס במיוחד בדמות מסלול ״רגוע״ יותר, שמוריד רמות לחץ מוגברות של הנהג בזמן שהוא על הכביש. הרדאר בתא הנוסעים יכול לשמש גם כדי לזהות אם ילד, או חיית מחמד, אולי נשארו מאחור לאחר היציאה מהרכב – מצב שישלח אוטומטית הודעה לנהג על המצב.

 
מיכל גבע. תמונה - סמדר כפרי
תמונה - הרמן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG