קרדיט תמונה ותמונה ראשית - HP

מחקר של ענקית המחשוב HP על יחסי עבודה חושף גם כי 70% ממקבלי ההחלטות בתחומים טכנולוגיים רואים בבינה מלאכותית כלי לשיפור האיזון בין העבודה לחיים האישיים; "האינטגרציה האסטרטגית של הבינה המלאכותית מתגלה ככוח רב עוצמה לשינוי".

 

ענקית המחשוב HP מפרסמת את סקר שביעות הרצון של עובדים בתעשיות עתירות ידע, הבוחן יחסי עובדים עם מקום העבודה ברחבי העולם. המחקר, שסקר יותר מ-15,600 נשאלים מ-12 מדינות, מגלה שבעוד שיחסי העובדים עם מקום עבודתם ברחבי העולם מתוחים, עם 27% מהעובדים המדווחים על מערכת יחסים בריאה, הבינה המלאכותית (AI) נתפסת כמפתח לשינוי ליחסים טובים יותר עם מקום עבודה. במקביל, הציפיות של העובדים מהקשר שלהם עם מקום העבודה עולים, עם 58% מהעובדים המדווחים שהציפיות שלהם עלו בשלוש השנים האחרונות. ממצא זה בולט במיוחד בכלכלות צומחות, בהן 71% דיווחו על כך, בהשוואה ל-50% מהעובדים בכלכלות בוגרות. 

בכלכלות צומחות, 76% מעובדי הידע רואים בבינה המלאכותית כלי לשיפור באופי העבודה והפיכת המשימות  ל"קלות" יותר, ו-75% מאמינים שבינה מלאכותית תהפוך את העבודה שלהם ל"מעניינת" יותר (לעומת 48% ו-44% בהתאמה בכלכלות בוגרות). "AI מספק הזדמנות משמעותית לשינוי הדינמיקה בעבודה ובפיתוח סביבה חיובית ופרודוקטיבית יותר לכולם", אמר דייב שול, נשיא HP Workforce Solutions ב-HP Inc. "כדי לטפח הבנה וקבלה רבה יותר של AI – ולהבטיח שהעובדים ידעו כיצד לקצור את היתרונות שלו – מנהיגים עסקיים חייבים לקחת יוזמה וללמד את העובדים על הפוטנציאל של AI ולהוביל את האינטגרציה האפקטיבית שלו".

54% מהעובדים, 72% מהמנהלים בתחום העסקי ו-70% ממקבלי ההחלטות בתחומים טכנולוגיים רואים בבינה מלאכותית כלי לשיפור האיזון בין העבודה לחיים האישיים. במידה דומה, העובדים מאמינים שבינה מלאכותית יכולה לייעל משימות ולהקל על עבודתם (מנהלים – 75%, עובדי ידע – 58%). 

הפער בין מנהלים בתחום העסקי, מקבלי ההחלטות בתחומים טכנולוגיים ועובדי ידע ממחיש את הצורך של מנהלים לתקשר בצורה יעילה יותר את היתרונות של הבינה המלאכותית וללמד עובדים כיצד לשלב אותה בתהליכי העבודה שלהם, כדי להביא לתוצאות עסקיות טובות יותר במקביל לחיזוק יחסי העובדים עם העבודה. 

הסקר מראה כי קיימת חוסר וודאות אצל העובדים לגבי הדרך הטובה והיעילה ביותר לשימוש בבינה מלאכותית:

  • כמעט 2 מתוך 5 (42%) עובדים מרגישים לא בטוחים לגבי מתי נכון להשתמש בבינה מלאכותית
  • 41% מהעובדים מרגישים שמקום העבודה לא מכשירם דיו לעבודה עם כלי AI

עם 73% מהמנהלים העסקיים ו-66% מעובדי הידע תומכים בהכשרה של כלי AI, עולה קריאה לארגונים לתעדף יוזמות לשיפור מיומנויות שיעצימו את כוח העבודה שלהם באמצעות אימוץ טכנולוגיות בינה מלאכותית. "בסביבת עבודה מתפתחת שבה עסקים שואפים לפתח מעורבות, שימור ופרודוקטיביות, כמו גם שימור עובדים, האינטגרציה האסטרטגית של הבינה המלאכותית מתגלה ככוח רב עוצמה לשינוי", אמרה סטלה לואו, מנהלת ראשית לענייני תאגידים ותקשורת, HP Inc. "עובדים בתעשיות עשירות ידע ברחבי העולם מחפשים מנהיגות שתלמד אותם כיצד לנווט ביעילות בתחומי הבינה המלאכותית. השלב הבא הוא שמנהלים עסקיים ינצלו את ההזדמנות להעצים את עובדיהם ולייצר הצלחה."

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG