יום שישי , דצמבר 3 2021

To Be or USB

שוק הועידות נמצא בנקודת רתיחה, והמגמה רק תלך ותתעצם. מי היה יכול לדמיין שפריטים רבים יחסרו במלאי תקופות ארוכות, אפשר להניח שהיצרניות לא יכלו לחלום על מצב כזה. החלק הטוב עבורנו כלקוחות הוא ההיצע הרחב, התחרות בין יצרניות החומרה והפלטפורמות השונות והכניסה למתודולוגיות עבודה שתשארנה כאן גם בהמשך 

עד לפני מספר שנים מערכות הוידאו המסורתיות של היצרניות הגדולות היו בתקן H:323 / SIP וכללו מצלמה, מיקרופון ן CODEC (מוח המערכת אשר מבצע את עיבוד הוידאו). רק מצלמות רשת פשוטות היו בחיבור USB למחשב אשר היה מבצע את עיבוד הוידאו. 

יצרנית אחת, מוכרת לכולנו מהשימוש הביתי, בחרה להמר על התחום העסקי והחלה לייצר פתרונות USB לחדרי ישיבות, והשאר היסטוריה. לוג'יטק למעשה שינתה את עולם הוידאו קונפרנס. בין המצלמות הראשונות שלה בתחום היתה ה BCC950 אולם מצלמות חדשות ומתקדמות יותר מבית לוג'יטק נכנסות לארסנל – PTZ Pro, Group, Connect, , Meetup, Rally, חלקן כמצלמות All-In-One וכוללות גם רמקול ומיקרופון מובנה. מחירי המערכות נעים בין 1000 ל 3000 דולר לעומת מערכות מסורתיות במחירים של 8000 דולר וצפונה.

היצרניות הגדולות זיהו את המהלך והוציאו מערכות USB משלהן. מי היה מאמין שניתן יהיה ליהנות מכל העושר של מותג כמו Poly, שהוציאה את ה Debut ואח"כ את ה Studio ובהמשך פתרונות נוספים במחירים של 1,500 דולר ואף פחות. השנה מצטרפת גם סיסקו ומוציאה את Cisco Webex USB. 

מערכות ה USB של היצרניות הותיקות והמוכרות לכל מנהל IT כוללות יכולות ופיצרים מתקדמים שנראו עד כה רק במערכות מתקדמות ויקרות. השוק רותח ולנו נשאר רק להגדיר את הצרכים במדויק. 

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל