דגשים בבחירת פתרון – עלות מול תועלת  

נכתב על ידי דב קובסניאנו – מנכ"ל Alltech

, דגשים בבחירת פתרון – עלות מול תועלת  , AVmaster מגזין המולטימדיה
דב קובסניאנו – החיסכון יכול להגיע עד 70%

כאשר חושבים על ועידת וידאו אמתית, כלומר ועידה מכמה מקומות בו זמנית (מה שנקרא  multi point)  אזי יש לקחת בחשבון גשר ועידה (MCU) שמייקר מאוד את הפתרון. ה  MCU  הוא חובה במקרה זה אלא אם בוחרים בפתרון חברת Vidyo  שמנצל את הטכנולוגיה שנקראת Scalable Video Coding  ובזכות פטנט multi-layers  שמבצע קידוד בכמה רמות, ומאפשר להציג הרבה משתתפים באותו מסך ללא צורך ב MCU יקר מאד.

יתרה מזו, אם הארגון כבר השקיע בחדרי ועידה, חברת Vidyo  תאפשר ועידת multi point גם עם ציוד הקצה הקיים וללא צורך ב MCU, כלומר שמירה על ההשקעה ויכולת התרחבות עתידית.

החיסכון שמשיגים בארגון אם מוותרים על MCU  ומטמיעים מערכת Vidyo  יכול להגיע ל 70%

בווידאו קונפרנס כמו בהרבה תחומים אחרים אין ארוחות חינם, שירות שהוא חינמי או בעלות נמוכה לרוב יראה וישמע רע, לא יהיה מאובטח ובוודאי לא ייתן פתרון ארגוני. הפתרונות הזולים לא מאפשרים ריבוי משתתפים או חיבוריות לחדרי ועידה קיימים, לשיתוף אפליקציות ואיכות הקול לרוב נמוכה מה שמצריך שיחת טלפון במקביל.

בחישוב עלות תועלת לאחר שבודקים עלות לכל משתמש במכפלת חודשים ושנים מגיעים (ולעיתים עוברים) לעלות של מערכת Vidyo  שהיא לכל החיים.

, דגשים בבחירת פתרון – עלות מול תועלת  , AVmaster מגזין המולטימדיהיותר מכך ב Vidyo  משתמשים ברישיונות צפים בו זמנית וכמות המשתמשים הרשומים יכול להגיע ללא עלות גם ל 10,000.

נוסחה פשוטה לבדיקת עלויות- אם מכפילים את סה"כ העלויות החודשיות בפתרון ענן לאורך 3 עד 4 שנים המערכת הקנויה היא זולה יותר.

 

אבטחה – אחד החסרונות הבולטים בפתרונות חינמיים או מבוססי "ענן" הוא רמת האבטחה הנמוכה.

 

עלות רוחב סרט – במקרים רבים כאשר מטמיעים פתרונות וידאו קונפרנס רגילים ולאירגון יש סניפים בעולם, אין ברירה אם רוצים איכות טובה, אלא לרכוש קווי MPLS  יקרים כדי לחבר את חדרי הועידה. בפתרון Vidyo  אין צורך בקווים מיוחדים, אין דרישה ל QOS  והשימוש הוא דרך חיבור רגיל לאינטרנט.

 

עלות רישוי – בניגוד לפתרונות ארגוניים אחרים להם יש עלות לכל משתמש נוסף, ב Vidyo  זה נכלל במחיר המוצר ובנוסף הרישיונות לבו"ז (concurrent) הם רישיונות צפים.

שיתוף תכנים כולל סרט ב HD  – זו יכולת שלא נמצאת בפתרונות חדרי ועידה רגילים, השיתוף שם הוא סטטי ובקצב נמוך, רק ב Vidyo אפשר במקביל לוועידה לשתף תוכן כמו סרט HD.

פתרון Vidyo  מבוסס על מוצרי מדף ולא על מוצר קנייני שבהרבה מקרים מבוסס חומרה מיוחדת שמתיישנת מהר והשדרוג אם קיים יהיה יקר. שימוש במחשבים רגילים מאפשר להתקדם עם הטכנולוגיה אבל גם לשלם הרבה פחות מאשר על מוצר קנייני של חברה.

Vidyo  מיוצגת בישראל על ידי חברת www.alltec.co.il

 

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל