משחק בטוח באמצעות זיהוי פנים באצטדיוני קולומביה

בשנות ה-80 והתשעים נחשבה מדיין לאחת הערים האלימות ביותר בעולם ובקולומביה בפרט והיוותה את מקור הפעילות של ברון הפשע הידוע לשמצה של פבלו אסקובר ("נרקוס"), אך מאז תחילת המאה ה-21, השקיעה  העירייה סכומים ניכרים לצורך מאבק באלימות, מה שהוביל לירידה דרסטית במספר הפשעים החמורים כגון מקרי הרצח

, AVmaster מגזין המולטימדיה

האתגר

למרות שיפור רמת הביטחון האישי בעיר, רמת האלימות באצטדיונים ומגרשי הכדורגל הייתה ונשארה גבוהה, כאשר את המהומות מובילים חוליגנים משתי הקבוצות המקומיות הפופולאריות "אינדפנדיינטה מדיין" ו-"אתלטיקו נסיונל" שחולקות את אצטדיון "אטאנאסיו חירארדוט" המכיל כ-45,000 מקומות. הסכנה לציבור הייתה עד כדי כך גדולה, עד שלעיתים היה צורך לחסום מאוהדי אחת הקבוצות את הכניסה ליציעים.

על פי מנהל פתרונות התקשורת והטכנולוגיה של NEC בקולומביה, המהנדס קארלוס גוארין, העובדה שבאצטדיון יכולים לשהות כמות גדולה כל כך של צופים וישנן מספר גדול של יציאות וכניסות, חייבה את החברה לחשוב על פתרון אפקטיבי במיוחד עם כושר עמידות גבוה. 

הפתרון

המערכת של NEC לזיהוי פנים (NeoFace® Watch) מאפשרת לזהות פרטים יחידים באופן מהיר ומדויק על בסיס מאגר מידע של אוהדים בעייתיים וכך להגביל את כניסתם. על מנת לספק אבטחה זו, היה צורך לבצע אינטגרציה בין המערכת של NEC לבין מערכת המעקב של ספקית הפתרונות המקומית ROBOTECH. בסופו של דבר הוצבו כ-50 מצלמות בשערים ועוד 25 מצלמות ברזולוציה גבוהה ביציעים הקרובים למגרש. בסך הכול כ-170 מצלמות באצטדיון כולו, המחוברות לחדר הבקרה של משטרת המטרופולין.

ברגע שהמצלמות הממוקמות בכניסה מזהות התאמה אל הרשימה השחורה, נשלחת התראה ב-SMS אל צוות האבטחה במקום. הרשימה השחורה מתעדכנת לא רק ממאגרי נתונים של המשטרה והרשויות המקומיות, אלא גם על סמך תקריות אלימות שמתרחשות בזמן אמת.

המערכת של NEC זכתה להכרה גם מצד המכון האמריקאי לתקנים וטכנולוגיה ורמת הדיוק שלה עומדת על 99.2%. שום פתרון אחר בשוק אינו משיג את רמת הדיוק והמהירות הזו, ולמצלמות של NEC יש אפשרות לעבוד גם בתנאים לא אופטימליים כמו תאורה חלשה או אפילו כאשר היא סורקת עצמים הנמצאים בתנועה.

, AVmaster מגזין המולטימדיה

תוצאה

עם יישום המערכת, אלפי אנשים נבדקים באופן מיידי כאשר הם מגיעים לאצטדיון וגם בזמן שהם שוהים בתוכו. אוהדים בעייתיים מזוהים במהירות והכניסה שלהם נמנעת. גם היעילות של עבודת צוות האצטדיון משתפרת וכעת תושבי העיר יכולים ליהנות שוב ממשחקי כדורגל ומאירועים נוספים באצטדיון מבלי לחשוש לביטחונם. 

על פי המחלקה לביטחון ציבורי, הקהל יכול לאכלס את האצטדיון מבלי שיתרחשו תקריות אלימות ומבלי צורך להפריד בין הקהל למגרש. אחד האירועים המשמעותיים ביותר שהתקיימו באצטדיון לאחרונה היה מעמד הזיכרון לאסון המטוס של מועדון הכדורגל שאפקואנסה הברזילאי. 

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVCOM

סאונד היקפי ממוקד במיוחד

בתערוכת ISE 2022, הציגה חברת סוני את סדרת ה SLS-1A – רמקולים שנועדו לספק מענה להשמעה באלומה צרה למימושים כגון קירות LED ומקרנים. ה-SLS-1A מצטרף למשפחת התצוגות

לכתבה »
AVCOM

על זה נאמר Crystal Clear

אנחנו פוגשים את ניקוס אלקסידיס (Nikos Alexiadis) בביתן סוני בתערוכת ISE 2022 כשמאחוריו מחזה שובה עין: תצוגות תכלית של החברה על גבי מסכי LED בגדלים

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל