שון פז. קרדיט - יחצ.

את הדברים אמר שון פז, מנהל צוות הארכיטקטים של רד האט ישראל, במפגש עיתונאים לרגל השקת המשרדים החדשים של החברה ברעננה

רד האט (Red Hat), הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח ארגוניים, השיקה את משרדיה החדשים באינפיניטי פארק ברעננה וקיימה מפגש עיתונאים בהובלת שון פז, מנהל צוות הארכיטקטים של רד האט ישראל. במהלך האירוע, פז סיפק סקירה של ההכרזות הבולטות מהכנס השנתי של רד האט העולמית, Red Hat Summit, אשר מתקיים בימים אלו ובמסגרתו הכריזה רד האט על פתרונות ויכולות חדשים, הממוקדים בעולם ה-AI. 

"רד האט מציגה חזון סביב תחום ה-Generative AI, אשר כולל יצירת קהילת קוד פתוח. במסגרת חזון זה, רד האט תשלב פתרונות, יכולות וכלים שיאפשרו ללקוחותיה לנהל מחזור חיים יעיל משלב הפיתוח ועד לריצת מודלים בייצור. מה שאומר שלקוחותיה של רד האט יוכלו לשתף, לתרום וליהנות ממודלי AI שונים בצורה פשוטה כחלק מקהילה", הסביר פז. 

קוד פתוח ו-AI

לדברי פז, "הקוד הפתוח כאן כדי להישאר, הוא הפך לחלק אינטגרלי בכל ארגון ומביא ערך סביב שיתוף, שקיפות וחדשנות. הקוד הפתוח שינה את העולם – יצר מוצרים יעילים, מאובטחים וטובים יותר. קשה לכנות את מה שקורה כיום בתחום ה-AI "קוד פתוח", היות ומשמעותו של קוד פתוח היא שקיפות מלאה, שיתוף של קוד המקור ואף הרשאה לשינוי שלו במידת הצורך כחלק מקהילה. בתחום ה-AI אכן מתקיים שיתוף וגישה חינמית למודלים מאומנים, אך אין קהילה סביבם ומערך הנתונים לא חשוף".

"אנחנו ברד האט מאמינים שגם בתחום ה-AI – כמו בכל פרויקט תוכנה מבוסס קוד פתוח – ניתן לשתף פעולה וליצור קהילות ייעודיות. כפי שהקוד הפתוח שינה לחלוטין את תעשיית התוכנה, הוא צפוי לעשות זאת גם בתעשיית ה-AI. אנו מבינים כי מודלי AI לא מתקיימים בוואקום, הם יחיו לצד וכחלק מאפליקציות ולכן, ישנה חשיבות בבניית האסטרטגיה הנכונה סביב הכלים, הפתרונות והסביבה בה הם רצים", הוא ציין.

גזירת הסרט. מימין, צוות רד האט - יוסי יצחקוב, דן טולדנו, כרמית נאור, שי רביבו, לימור אפיק ומיקי קנת. קרדיט צילום שי שבירו.

מיקוד אסטרטגיה סביב AI

פז אמר כי, במסגרת הכנס הגלובלי, רד האט משיקה מספר יכולות וכלים חדשים המשתלבים כחלק מפתרונותיה הנוכחיים כדי לאפשר לקהילת הקוד הפתוח ולקוחותיה בפרט ליהנות מאוסף יכולות חדשני, המקל על תהליכי פיתוח, תפעול ופריסה של מודלי AI.

בין ההכרזות הבולטות: 

RHEL AI – תוסף מעל מערכת ההפעלה Red Hat Enterprise Linux, אשר מאפשר לכל משתמש – גם בעל ידע טכנולוגי מינימלי – דרך פשוטה ואוטומטית לביצוע טיוב של מודלי AI. תוסף זה הוא חלק מפרויקט הקוד הפתוח InstructLab המשותף לרד האט ו-IBM ויאפשר לכל אחד לתרום, לטייב ולהשתמש במודלים הנכללים בפרויקט כחלק מקהילת קוד פתוח אמיתית. 

Podman AI Lab – ממשק משתמש נוח בעל יכולות מתקדמות לתחנת המפתח, המאפשר למפתחי אפליקציה ומהנדסי נתונים לפתח אפליקציות חכמות הכוללות אפליקציה לצד מודלי AI באופן אוטומטי.  

Red Hat OpenShift AI – פלטפורמה המאפשרת ניהול מחזור החיים משלבי פיתוח המודל, האימון (בין אם מבוזר או לא), הפריסה ועד לשלב הניטור. הפלטפורמה מאפשרת ריצה של מודלים, בין אם ניבויים או בינה יוצרת, באופן היברידי לחלוטין ושקוף לתשתית מתחת. 

Red Hat Lightspeed – סט יכולות המשתלב במוצרי הבסיס של רד האט, ביניהם Red Hat OpenShift, Ansible ו-RHEL ומאפשר אינטראקציה עם אותם מוצרים באמצעות AI Assistants, אשר עוזרים בתפעול השוטף, פתרון תקלות וחיסכון קריאת תיעוד. 

GenAI For Migration Toolkit – כלי מיגרציה מבוסס מודלי LLM, אשר משמש כעזר למפתח כחלק מביצוע מודרניזציה.

 

עובדי רד האט באירוע השקת המשרדים. קרדיט צילום שי שבירו

שותפויות אסטרטגיות

פז הסביר כי, "במסגרת ההכרזות ב-Red Hat Summit, ישנה העמקה אסטרטגית סביב שיתופי פעולה עם חברות מובילות בתחומי ה-AI משכבת החומרה ועד שכבת התוכנה כמו NVIDIA, Intel, AMD ו- Elasticsearch כדי לאפשר ללקוחותינו את חופש הבחירה סביב הטכנולוגיות, הכלים והיכולות אותם הם בוחרים בצורה היברידית, ללא כל תלות בתשתית התומכת". 

"לפי הגישה של רד האט, הענן הוא היברידי וכך גם ה-AI – הוא לא חי בוואקום והשימוש בו יכול להתבסס על תשתיות מקומיות, תשתיות ענן או אפילו על הקצוות. רד האט מספקת אוסף פתרונות אחידים ועקביים לכל אורך מחזור חיי המודל", סיכם פז. 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

מתכננים לשנות אווירה?

קבלו חמישה טיפים מהאדריכלית המובילה שירלי זמיר

הכירו את המקרן החדש מבית

LG