האינטרנט של הדברים: הערים החכמות יובילו בחיבוריות בשנת 2016 עם 1.6 מיליארד התקנים

הרעיון לחבר מכונות, התקנים, רכבים ואלמנטים פיזיים אחרים לעולם הדיגיטלי הוא רעיון משמעותי המשפיע כבר כיום על הדרך שבה מוצרי צריכה מיוצרים ומשווקים ועל הצורה בה שירותים מסופקים ומבוקרים. עם זאת, היישום המירבי של פוטנציאל האינטרנט של הדברים (IoT) עדיין רחוק ממימוש. מימוש שכזה דורש יזמים נוספים, פיתוח טכנולוגיות ומודלים עסקיים, השקעות, קידום סטנדרטים אחידים אשר יאפשרו התממשקות של התקנים שונים, שיפור של יכולות האבטחה והפרטיות וכן הבנה של חשיבות השימוש במידע המופק והמנוטר מכלל ההתקנים לצורך קבלת החלטות בדרגים הבכירים.

ניתוח של חברת המחקר מקנזי מעריך את פוטנציאל שוק ה-IoT בסכום של בין 3.9 (בהערכות שמרניות) ועד ל- 11.1 טריליון דולר בשנת 2025, אשר שווים ל- 11% אחוז מנפח הכלכלה העולמית.

על פי נתונים של חברת המחקר גרטנר יגיע מספר ההתקנים המחוברים בעולם בשנת 2020 לכ–26 מיליארד. המבנים המסחריים צפויים להיות המשתמשים הגדולים ביותר של האינטרנט של הדברים (IoT) עד 2017 עם צפי ל- 518 מיליון התקנים מחוברים בשנת 2016, המהווים עלייה של 39% אחוזים לעומת שנת 2015. את המקום השני צפויים להוביל הבתים החכמים עם מעל למיליארד התקנים מחוברים ב-2018.

, האינטרנט של הדברים: הערים החכמות יובילו בחיבוריות בשנת 2016 עם 1.6 מיליארד התקנים, AVmaster מגזין המולטימדיה הנדל"ן המסחרי צפוי להרוויח מהאפשרויות של יישומי ה-IoT המאפשרים ניהול מאוחד של מבנים ושירותים מתקדמים באמצעות איסוף המידע וניטורו בכמות גדולה של חיישנים. הדברים באים לידי ביטוי במיוחד באזורים מסחריים גדולים כמו אזורי תעשייה, קניונים ונמלי תעופה בהם יכול ה-IoT להקטין את עלויות האנרגיה, ניהול האזור ואת הוצאות התחזוקה עד ל-30 אחוזים, כך על פי גרטנר.

חברות המחקר ציינו כי היישומים העסקיים אשר מתדלקים את גדילת ה-IoT במבנים המסחריים הן בעיקר בתחום שימור האנרגיה והחיסכון. בתוך הערים החכמות בשנת 2016 צפוי לגדול בהתמדה מספרן של מצלמות האבטחה המסחריות, מצלמות הרשת ומסכי ה-LED עד כדי שיהוו 24% משוק ה-IoT בערים החכמות. הבתים החכמים יהיו אחראים לכ-21% מהשימוש ב-IoT בעיר החכמה ב-2016 ויסמנו את העלייה הגדולה ביותר במהלך 5 השנים הבאות. חיבוריות וסטנדרטים של Wireless יוטמעו במספר הולך וגדל של מכשירים ויהוו חלק משגרת היום-יום בבתי מגורים מסביב לעולם, לצד מערכות ניהול חכמות אשר תספקנה פונקציות נוספות לניהול הבית על ידי משתמשיו.

ההסכמים להגבלת פליטת גזי החממה צפויים גם הם להאיץ מגמות של תכנון, ניטור וייעול באזורי תעשייה וברחבי הערים החכמות: על פי נוסח ההסכם העולמי החדש להפחתת פליטת גזי החממה שאומץ בוועידת האו"ם לשינויי אקלים (COP21) אשר נערכה בפריז בתחילת החודש, ההתחממות הגלובלית תוגבל לפחות מ-2 מעלות צלזיוס, והאחריות על השגת היעד מוטלת על כ-150 מדינות החברות באמנת האקלים, פרט לעניות ביותר. ערים רבות התחייבו להפחית את פליטת הפחמן הדו חמצני ולשפר את הסטנדרטים הסביבתיים וצעדים אלו ייעשו באמצעות האינטרנט של הדברים: איסוף מידע מחיישנים הפזורים ברחבי הערים ואינטראקציה עם אזרחים ועסקים ייצרו סביבה של שיתופיות בה נרתמים האזרחים, בעלי העסקים והעירייה, למען מטרה משותפת והופכים ליותר ויותר מוכשרים בהמרת האינפורמציה שנאספת לערכים מוספים וממשיים שיביאו לקבלת החלטות טובה יותר.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
מינויים

ClearOne ממנה מנכ"ל חדש

השינויים בתעשיית ה-Pro AV לא מפסיקים להגיע, בעדכון האחרון מ- ClearOne פורסם כי חבר המנהלים של החברה החליט לערוך שינוי משמעותי ולהחליף את מנכלי"ת החברה וראש

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל