6 הטרנדים החמים של עולם ה-AV לשנת 2016

שנת 2016 צפוייה להיות שנה של תהליכים ושינויים גדולים ומשמעותיים עבור עולם ה-PRO AV המגוון, הכולל בתוכו את תחום האודיו, וידאו, תוכנה וחומרה, אסטרטגיות, מימושים ופתרונות אשר מתעדכנים ומתפתחים מסביב לשעון בקצב מסחרר. ריכזנו עבורכם כמה מהטרנדים החמים ביותר של עולם ה-AV הצפויים לשנת 2016.

חיבור עמוק יותר בין עולמות ה-IT וה-AV
עולמות ה-IT וה-AV צפויים להעמיק את הקשר ביניהם, עם כניסה רחבה יותר של תהליכים, מושגים ופרקטיקות מעולם ה-IT  לעולם המושגים של ה-AV.

VOIP
הכניסה של מוצרי וידאו על גבי IP וההבנה כי אין היגיון בשדרוג והחלפת התשתיות כל מספר שנים דורשת מחברות ה-AV להציע יכולות וידאו על גבי הרשת ולפשט את תהליך החיווט וההעברה של וידאו מנקודה לנקודה.

, 6 הטרנדים החמים של עולם ה-AV לשנת 2016, AVmaster מגזין המולטימדיה
יניב לוי

יניב לוי, מנכ"ל IVS Video Solutions: "טרנד הוידאו על גבי הרשת (VOIP) הולך לשנות את כל התפיסה של העברת וידאו מנקודה לנקודה: החיווט והתשתיות יהיו הרבה יותר הגיוניות וחכמות ויהוו חלק בלתי נפרד מתשתיות התקשורת האחודה הקיימות בארגונים כבר היום. זה נכון גם לתחום הברודקאסט שמתקדם בצעדי ענק לכיוון IP. התקשורת האחודה תכלול את המרכזיה, את האינטרנט ואת תקשורת האודיו וידאו בארגון, וזה הולך להיות הרבה יותר פשוט, זול ונכון."

 

חשמל על רשת  (PoE)
הירידה בעלויות הסוויטצ'ים גורמות לחשמל על גבי הרשת להפוך לאלטרנטיבה אמיתית עבור התקנים המחוברים באמצעות הרשת: מצלמות, נקודות WIFI, עמדות תצוגה ומתקנים אחרים. היכולת להעביר חשמל על גבי תשתית הרשת מאפשרת לחסוך בעלויות תשתית ולאפשר יישומים במיקומים בלתי שגרתיים או בעייתיים לגישה. גורמים מובילים בתעשיית האודיו וידאו הבינ"ל צופים כי בשנת 2016 מסכי מגע ואמצעי תצוגה אחרים המופעלים באמצעות PoE יתחילו להתחרות בהתקנים הניזונים על ידי חיבורי חשמל מסורתיים.

AV להמונים
אם בעבר עולם ה-AV היה מילה נרדפת למוצרי עלית בהם משתמשים מנכ"לים בכירים, תאגידי ענק, חדרי ישיבות מאובזרים וכו', הרי שכיום עם השיפור בתשתיות, הטלפונים החכמים ומגוון היישומים הקיים, הפכו המימושים של טכנולוגיות האודיו והוידאו לנחלת הכלל. אם במקומות העבודה (BYOD) או מחוצה לה, כולנו משתמשים ביכולות AV בחיי היום יום.

, 6 הטרנדים החמים של עולם ה-AV לשנת 2016, AVmaster מגזין המולטימדיה
שמואל משעלי

שמואל משעלי, מנכ"ל YouCC Technologies: "אנחנו רואים כיום כי יותר ויותר גופים דורשים גישה לשטח בכל רגע נתון ובאמצעות התקנים שונים. ניקח לדוגמא את העיריות ומרכזי החירום אשר רואים חשיבות רבה ביכולת לאפשר לאזרחים או לנציגי העירייה לדווח באודיו ווידאו בזמן אמת על אירועים שמתרחשים ברחבי העיר. הדבר נכון ליותר ויותר ארגונים וחברות אשר מפנימים את התובנה הזו. הבשורה של AV להמונים כבר כאן וארגונים שהשכילו להבין זאת יודעים איך לנצל את היכולות הללו לתועלתם."


קירות וידאו

זהו התחום הגדל בקצב המהיר ביותר בעולם ה-AV. פתרונות חדשים אשר נכנסים כבר עתה או צפויים להיכנס לשוק במהלך השנה, ימשיכו להנמיך בצורה דרמטית את העלויות, ובכך מתאפשר למגוון תעשיות (פרסום, מלונאות, קמעונאות ועוד) ליהנות מיישומם.

מסכים אינטראקטיביים
דרישה הולכת וגוברת ליכולות טאצ' (מגע) במסכים השונים ומגוון האפשרויות הגלומות במסכים אלה מביאות לייצור הולך וגובר של מסכי מגע למגוון תעשיות כמו רפואה, חינוך, מרכזי שליטה ובקרה וכו'.

, 6 הטרנדים החמים של עולם ה-AV לשנת 2016, AVmaster מגזין המולטימדיה
אביב ברוסילובסקי

אביב ברוסילובסקי, מנכ"ל טכום אלקטרוניקה: "אנחנו רואים עלייה הולכת וגוברת בהבנה של הלקוחות למימושים שמסכי המגע מאפשרים להם ובעיקר ביישומי הדרכה והוראה. עמדות המרצה הפופולריות שלנו "טקפודיום" המגיעות עם מסך מגע מסוג מולטי טאצ', מאפשרות למרצה לתפעל את כל ציוד האודיו-וידאו בצורה פשוטה דרך פאנל השליטה ולהשתמש במסך האישי בצורה אינטואיטיבית ופשוטה, בדיוק כפי שהוא משתמש בטלפון הנייד שלו. בעזרת מגע בלתי אמצעי יכול המרצה לדפדף בין מצגות והאפליקציות השונות, לסמן ולכתוב ישירות על גבי המסך במהלך ההרצאה, לבצע זום על תמונה או אתר אינטרנט ועוד."

 

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVCOM

סאונד היקפי ממוקד במיוחד

בתערוכת ISE 2022, הציגה חברת סוני את סדרת ה SLS-1A – רמקולים שנועדו לספק מענה להשמעה באלומה צרה למימושים כגון קירות LED ומקרנים. ה-SLS-1A מצטרף למשפחת התצוגות

לכתבה »
AVCOM

על זה נאמר Crystal Clear

אנחנו פוגשים את ניקוס אלקסידיס (Nikos Alexiadis) בביתן סוני בתערוכת ISE 2022 כשמאחוריו מחזה שובה עין: תצוגות תכלית של החברה על גבי מסכי LED בגדלים

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל